Konkurs iF design Award organizowany od 1953 roku jest uważany za jeden z najważniejszych na świecie. W tegorocznej edycji firmy z 54 krajów zgłosiły łącznie 6402 produkty, które zostały ocenione przez międzynarodowe jury złożone z 63 ekspertów. A "kandydaci" do nagrody "iF design" rywalizowali w siedmiu kategoriach: produkt, opakowanie, komunikacja, usługi projektowania, architektura, architektura wnętrz i koncepcja designu. Wyniki?

Bezdyskusyjną królową w kategorii "Product Design" została Kia - nagrodzone modele to Stinger, Stonic i Picanto. A koronację zaplanowano w... BMW Welt w Monachium.

Reklama

Ostatnio Koreańczycy kroczą od sukcesu do sukcesu. Oczywiście nie jest to dziełem przypadku, tylko wynikiem ogromnych nakładów na rozwój, którego zapewne nie byłoby bez całej rzeszy twórców i inżynierów podkupionych od innych marek. Obecne auta marki Kia swoją urodę zawdzięcza zespołowi europejskich projektantów z centrum designu we Frankfurcie. A kieruje nimi Niemiec Peter Schreyer - główny stylista Kia (przeszedł z koncernu VW) oraz urodzony we Francji Gregory Guillaume, szef designu w Kia Motors Europe.

KIA

W efekcie Kia już drugi rok z rzędu zdobywa aż trzy nagrody "iF design" - czyli najbardziej prestiżowe wyróżnienia w świecie wzornictwa przemysłowego. Głównym kryterium w przyznawaniu głównej wygranej iF Product Design w kategorii wzornictwa samochodowego jest oczywiście wygląd. Brane pod uwagę są też jednak jakość wykonania, poziom innowacyjności oraz technologie przyjazne środowisku.

dziennik.pl
dziennik.pl
KIA