Kiedy pierwszeństwo dla pieszych? Połowa ankietowanych popiera pomysł rządu [SONDAŻ DGP]

Nieco ponad połowa ankietowanych – 53 proc. – popiera pomysł rządu, zgodnie z którym pierwszeństwo powinno przysługiwać pieszemu jeszcze przed wejściem na pasy. Prawie 38 proc. uważa, że dopiero po wejściu na nie – wynika z sondażu IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej. Niemal co dziesiąty respondent nie ma zdania na ten temat.

wróć do artykułu
  • ~Zjs
    (2019-12-02 06:33)
    W całym kraju protesty przeciw szykanom wobec sędziów przez pisowski reżim a der Dziennik milczy. Wstyd.
  • ~Mik
    (2019-12-02 06:54)
    Der Dziennik to taki polsszmat w wydaniu papierowym
  • ~Adrian S
    (2019-12-02 07:29)
    PIS to nawet własną matkę odda jak im tak wyjdzie w ankietach.
  • ~Cegled
    (2019-12-02 07:31)
    Sondaż robiony wśród osób, które nigdy prawa jazdy nie miały.
  • ~Ciocia Klocia
    (2019-12-02 07:32)
    We wszystkich cywilizowanych krajach jest tak, ze pieszy jeszcze przed wejsciem na pasa ma PIERWSZENSTWO, czyli zawsze, czyli samochod przed pasami powinien sie zawsze zatrzymywac, no chyba ze nikogo, ani z lewa, ani z prawa nie ma. Kierowca powinien przed pasami zwalniaac i patrzec na lewo i prawo, a jak nikogo nie ma powoli jechac. Ostatnio bylam w Hiszpanii, szlam chodnikiem, na krotko sie zatrzymalam , zeby zajrzec do torebki, a samochod juz sie zatrzymal. No co kraj to obyczaj,czyli np Hiszpanie szynuja i respektuja zycie innych, w Polsce nie!
  • ~Henniek
    (2019-12-02 07:36)
    Po niektorych komentarzach widac, ze dla nich ten temat to bagatela , a zycie drugiego g o o o o o wno warte!
  • ~kierowca
    (2019-12-02 08:22)
    tak jeszcze powinien wyjsc z sam . i wziac go na rece i przenies chry swiat i spoleczenstwo
  • ~realizm
    (2019-12-02 08:33)
    W miastach to paraliż komunikacyjny są przejścia gdzie właściwie ciągle ktoś przechodzi lub się zbliża, czyli stoimy godzinami a za nami kilometry korka (czyste powietrze) a co z babami kumochami które potrafią stanąć przy przejściu i godzinę gadać ?
  • ~alef
    (2019-12-02 08:41)
    Należy iść dalej i wprowadzić pierwszeństwo dla pieszych na przejazdach kolejowych. Bezczelne pociągi myślą że tory należą tylko do nich...
  • ~sizif
    (2019-12-02 09:07)
    a od jakiej odległosci od przejscia będzie to pierwszeństwo? 1 metr, 3 metry, czy juz od 7 metrów
  • ~głos rozsądku
    (2019-12-02 09:17)
    Nie jestem kierowcą, ale rowerzystą. Ale jestem przeciw. Piesi potrafią robić różne cuda, nawet na ścieżkach rowerowych.
  • ~Halinus F.
    (2019-12-02 10:35)
    "Konieczne jest też podniesienie sankcji za wykroczenia drogowe" Postulat w państwie prawa, w którym uniewinnia się osobę publiczną, za potrącenie staruszki na pasach....
  • ~Vito z Hiszpanii
    (2019-12-02 11:00)
    wyniki tej ankiety pokazuja dobitnie,jak daleko jeszcz ePolsce do poziomu krajow normalnych.A wpisy pokazuja,jak niewiarygodny jest w Polsce poziom glupoty. CO wam sie stanie,matoly,jesli sie zatrzymacie a nawet chwile zaczekacie ?? Za moment przejada kogos z waszej rodziny i co wtedy ??Bedziecie plusc na bezmozgioch keirowcow??
  • ~emerytka
    (2019-12-02 11:08)
    Popieram przepis jako ,że pieszy na przejściu powinien być bezpieczny .Tymczasem u nas jest dużo wypadków na przejściach .Jesteśmy w unii i w zachodnich krajach , także skandynawskich takie przepisy są i nie ma tyle wypadków co w Polsce.
  • ~lewy
    (2019-12-02 12:17)
    Piesi i tak już się zachowują jak święte krowy nie wspomnę o rowerzysta dajmy im jeszcze więcej przywilej.
  • ~MAXYMILIAN
    (2019-12-02 15:48)
    Jestem przeciw wprowadzaniu nowelizacji.Tylko w Polsce jest przejście co 30-40 metrów Na odcinku 500 m spotkałem 18 przejść Tu potrzebna jest edukacja dla pieszych,że ma pierwszeństwo tylko gdy się już znajduje na pasach (Kodeks Drogowy)Dodam,że wielokrotnie widziałem niebezpieczne wtargnięcie pieszego przed samochód.Skończmy z "bublami prawnymi",bo będzie coraz więcej trupów.
  • ~ml
    (2019-12-02 17:11)
    i co na to ekolodzy, nikt jeszcze nie policzył o ile takie zatrzymania zwiększą emisję spalin?
  • ~stareńki człowiek
    (2019-12-02 20:25)
    Polactwo -stan umysłu ,,ludzi "" między Wisłą a Bugiem. Główne cechy to : wzajemna nienawiść plemienna i totalne łamanie prawa stanowionego. Jedyne wyjście to dyktator z zewnątrz i szubienice na skrzyżowaniach dróg - amen
  • ~janlodi
    (2019-12-03 04:37)
    kkiss.︆︆︆︆n︆︆e︆︆t - świеtny prоj𝚎kt dl𝚊 dоrоsłych, którzy chсą znаleźć partner𝚊 sеksualn𝚎g𝚘
  • ~PisoKatol
    (2019-12-03 06:07)
    Bzdura! Pierwszeństwa zawsze ma silniejszy, tzn. ten, któremu zatrzymanie się sprawi większy problem. Gdyby tak nie było to tramwaje i pociągi podlegałyby ogólnym przepisom ruchu drogowego i musiałyby "zachować ostrożność" i " dostosować prędkość do panujących warunków" aby móc się w każdej chwili zatrzymać.