Kierowcy, którzy rano usiłowali zdążyć rano na 9.00 do pracy raczej nie nucili "Snu o Warszawie" Czesława Niemena. Wjeżdżając z ulicy Modlińskiej na Trasę Toruńską już chwilę po 8.00 tkwili w korku, który rozpoczynał się jeszcze przed elektrociepłownią. Z minuty na minutę sznur aut widoczny we wstecznym lusterku stawał się dłuższy.

Reklama

Zobaczysz, jak przywita pięknie nas warszawski dzień:)

Donald Tusk (@premiertusk) October 13, 2013

Wjazd na samą trasę od wspomnianej elektrociepłowni trwał ok. 45 min. Kiedy już udało się wjechać na Toruńską - znowu korek - na wysokości ulicy Gwiaździstej zamknięty skrajny pas trasy.

Po przeciwnej stronie w kierunku Targówka także zwężenie - samochody na drodze S8 stały daleko jak okiem sięgnąć. Także wjazd z Jagiellońskiej na Trasę Toruńską był utrudniony.

Czy jest to początek wielkiego remontu na moście Grota? Jak długo potrwają kłopoty kierowców?

Na skrzynkę portalu dziennik.pl o 8.22 dostaliśmy informację od Dyżurnego Punktu Informacji Drogowej z Centrali GDDKiA - cytujemy - Utrudnienie na dk 8 w Warszawie (woj. mazowieckie) w związku z rozpoczynającymi się pracami na dk 8 na odcinku od Powązkowskiej do Modlińskiej zamknięto lewe skrajne pasy w obu kierunkach na wysokości mostu Grota-Roweckiego, utrudnienie potrwa do dnia 25.10.2013 roku.

Firma Metrostrav, która zajmie się remontem Trasy AK i mostu Grota, zwęziła arterię, by zacząć budowę "przewiązki" - czyli przejazdów z jednej jezdni na drugą.

- Wykonawca bez uzgodnienia z nami rozpoczął remont Trasy AK. Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz nakazał wstrzymanie tych prac - poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik warszawskiego ratusza. Zapowiedział, że trasa niedługo zostanie udrożniona.