Inne
Reklama

Tak w skrócie można opisać zasady zawodów w skokach B.A.S.E. Co to jest? Otóż skoki B.A.S.E. kwalifikują się do najbardziej ekstremalnych i niebezpiecznych na świecie skoków ze spadochronem. Polacy mogli zobaczyć na czym polega ta widowiskowa dyscyplina w czasie imprezy Diverse Crane Boogie zorganizowanej w Gdańsku. To były pierwsze tego rodzaju zawody w naszym kraju.

>>>Fajna jazda fordem kuga

Inne

Wystartowało ponad 30 zawodników z 10 państw. Uczestnicy rzucali się w dół ze 146 metrowego dźwigu. W trakcie takiego skoku śmiałek otwierał spadochron nie później niż po 6 sekundach na wysokości ok. 30 - 40 metrów. Jednak to nie wszystko, dodatkowym utrudnieniem było lądowanie w ustalony punkt. Potem sprintem za kierownicę forda kuga i slalom po wyznaczonej trasie - tu liczył się czas przejazdu.

>>>Seksowna modelka kręci z fordem

Najszybsi i najbardziej celni podczas pierwszych w Polsce zawodów w dyscyplinie B.A.S.E. okazali się w kolejności: reprezentant Węgier - Csaba Szoreneyi, na drugiej pozycji uplasował się Maurizio di Palma, podium zamknął Martin Mierzwa - zawodnik urodzony w Polsce reprezentujący barwy Niemiec.