Jak wynika z czerwcowych danych opublikowanych przez Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców dotyczących rejestracji nowych samochodów w Polsce wynika, że Ford zajął pierwsze miejsce w rankingu rejestracji nowych samochodów (samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t.).

Reklama

Polacy zarejestrowali 2973 sztuki nowych Fordów. To najlepszy miesięczny wynik Forda w 2011 roku (dający udział w rynku na poziomie 10,5 proc.), to także pierwsze najwyższe podium w historii obecności marki na polskim rynku.

dziennik.pl

Kogo producent z Kolonii pobił popularnością? Za Fordem stanęła Skoda (2912 aut). Podium zamknął Fiat z liczbą 2462 samochody (największy, ponad 30 proc. spadek w odniesieniu do czerwca 2010 roku).

"Od początku roku klienci zarejestrowali 12 492 nowe samochody marki Ford. Jest to o 4,2 proc. niższy wynik niż w porównywalnym okresie roku ubiegłego, przy czym cały rynek nowych samochodów Polsce skurczył się w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku o 3,8 proc." - powiedział dziennikowi.pl Adam Kołodziejczyk, prezes zarządu Ford Polska.

Inne / Ford

"To pozwoliło firmie Ford utrzymać wysoką - trzecią - pozycję wśród najchętniej kupowanych nowych aut w Polsce, z udziałem w rynku na poziomie 7,9 proc. Nasze samochody cenione są za niezawodność, doskonałe właściwości jezdne oraz bezpieczeństwo. Równie wysoko oceniana jest przez klientów sieć autoryzowanych serwisów Forda." - dodał Kołodziejczyk.Inne

Dalej za pierwszą trójką kolejno ustawiły się - Opel (2213 szt.), Volkswagen (2023 szt. - plus 13 proc. - największy wzrost popularności w pierwszej dziesiątce w odniesieniu do czerwca 2010 roku), Renault (1865 szt.), Peugeot (1528 szt.), Toyota (1382 szt. - niemal 30 proc. spadek w porównaniu do czerwca 2010 roku - po Fiacie to drugi największy spadek popularności/sprzedaży), Nissan (1288 szt.), KIA (1211 szt.).

Inne

"Samochody marki Ford są bardzo wysoko oceniane przez fachowców oraz klientów. Strategia One Ford pozwala nam na zaoferowanie nowoczesnych technologii, dotychczas dostępnych wyłącznie w segmencie aut premium. Najlepszym przykładem jest nowy ford focus, który oferuje niespotykany do tej pory - w tej klasie pojazdów - wybór najnowocześniejszych technologii, z zakresu bezpieczeństwa oraz komfortu kierowcy i pasażerów" - dodał Kołodziejczyk.

Również opublikowane przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego wyniki rejestracji nowych aut osobowych w czerwcu zaskoczyły. Nieoczekiwanie zmieniła się obsada podium. Biorąc pod uwagę całe półrocze, z trzeciego miejsca na czwarte w rankingu spadła Toyota. Jej miejsce zajął Ford. Od początku roku zarejestrowano w naszym kraju 10,7 tys. osobówek tej marki.