Fiat wodzi na pokuszenie chińskich kierowców. Limitowana seria "First Edition" (100 aut) to zwiastun  oficjalnej chińskiej premiery "pięćsetki", przewidzianej na 15 września 2011 roku. 

Co ciekawe każdy kierowca, który złoży zamówienie na fiata 500 w okresie od 12 lipca do 15 września, weźmie udział w losowaniu, dającym możliwość zastąpienia oryginalnie zamówionego samochodu właśnie wersją "First Edition".

Seria "First Edition" powstała na wersji 500 Lounge. Samochód kryje trójwarstwowy, biały lakier perłowy. Wnętrze - skórzana tapicerka siedzeń w kolorze czerwonym oraz specjalne plakietki na słupkach drzwi. Po obu stronach fiata 500 "First Edition" są umieszczone specjalne grafiki - to symbole związków pomiędzy Włochami a Chinami.

Co planuje Fiat?Pod maską pracuje benzynowy silnik 1,4 MultiAir połączony z przekładnią automatyczną. Fiat 500 na rynek chiński produkowany jest w meksykańskiej fabryce Toluca.

"Poza 100 egzemplarzami "First Edition", fiat 500 oferowany będzie w wielu wersjach i seriach specjalnych. Na rok przyszły planujemy m.in. kabriolet 500C oraz ekskluzywną edycję 500 by Gucci. Fiat 500 to tylko pierwszy, choć jakże ważny dla Fiata krok na tym wielkim rynku; do końca roku 2012 planujemy premierę nowego samochodu typu sedan, produkowanego w chińskim zakładzie Changsha na bazie partnerstwa z firmą GAC." - powiedział w Szanghaju, Lorenzo Sistino, wiceprezes ds. operacji zagranicznych Fiat Group Automobiles.