Maciej Walczak, Daniel Romańczuk i Jacek Goździewski uzupełnili zestaw finalistów konkursu Kia Lotos Race 2011, po warszawskiej rundzie na torze Kart Arena.

Reklama

W Szymanowie pod Warszawą niemal 40 uczestnikom towarzyszyła deszczowa aura wysoko podnosząca poprzeczkę w tych zawodach. Trzeba było wykazać się doskonałą techniką jazdy, stalowymi nerwami i szybkością, by na halowo-zewnętrznym torze zapewnić sobie jak najlepszą pozycję na starcie do kolejnych biegów.

Inne / Dominik Kalamus

Deszczowe spotkanie na Kart Arenie było trzecim w cyklu sześciu rund, rozgrywanym przy takiej pogodzie. Wcześniej uczestnicy projektu musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami w Koszalinie i Zielonej Górze. Na torach w Radomiu, Opolu i Lublinie dopisywało im słońce.

Finałowa grupa trafi na 10-dniowy kurs do ośrodka doskonalenia jazdy Rallyland, prowadzonego przez Tomasza Kuchara. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów przejdą wszechstronne szkolenie obejmujące m.in. techniki jazdy samochodem, naukę wyścigowej jazdy prowadzoną m.in. przez Jakuba Golca, poznają procedury i przepisy zawodów, odbędą treningi kondycyjne pod okiem Mariusza Cieślińskiego - mistrza świata Muay Thai, zapoznają się z prawnymi zawiłościami umów sponsorskich oraz poznają tajniki medialnych prezentacji. Niebagatelne znaczenie w szkoleniu będą miały kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w czym wspiera projekt KLR 2011 Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Reklama
Inne / Dominik Kalamus

Podczas ostatniej rundy kwalifikacyjnej organizator przyznał także dwie "dzikie karty", dla wyróżniających się zawodników, którzy nie wywalczyli miejsc w finałowej ekipie. Otrzymały je dwie uczestniczki projektu - Amelia Ryppa z Opola i Katarzyna Małkowska ze Złotowa. Zdaniem organizatorów obie panie wykazały się dużą wolą walki i nieprzeciętnymi umiejętnościami, podczas zawodów zdominowanych przez płeć męską. To one zatem uzupełnią grupę która powalczy od 15 do 25 sierpnia o pucharowe picanto.