Rajd Barbórka, jako impreza kończąca sezon sportów motorowych w Polsce, przyciąga nie tylko największe sławy ze świata rajdów, wyścigów i rallycrossu, ale także dziesiątki tysięcy kibiców z całej Polski, którzy na żywo lub poprzez bezpośrednią transmisję telewizyjną śledzą ekscytujący pojedynek najlepszych kierowców na odcinku specjalnym na ulicy Karowej.

Reklama

Na chlubnej liście zwycięzców widnieje kilkunastu Mistrzów Polski w klasyfikacji generalnej i kilkudziesięciu w poszczególnych klasach. Wśród nich jest Tomasz Kuchar, mający na swoim koncie aż 5 zwycięstw, co jest ewenementem w historii tej imprezy. Kuchar był najszybszy w 2003, 2007 i 2008 roku. Następnie w 2009 za kierownicą Peugeot 307 WRC wyrównał rekord czterech zwycięstw, należący wspólnie do Mariana Bublewicza i Pawła Przybylskiego.

Wygrywając w 2010 roku, również za kierownicą Peugeot 307 WRC, został samodzielnym rekordzistą! Tomek wraz z pilotem Danielem Dymurskim w ostatnich trzech latach byli także najszybsi w Kryterium Asów na ulicy Karowej, zwanej "królową" polskich odcinków specjalnych.

"Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że po raz kolejny będę miał zaszczyt pojechać Peugeotem WRC i reprezentować barwy Peugeot Sport Polska. Barbórka to bardzo specyficzny rajd, ciężko dobrze przygotować samochód na wszystkie napotkane tam warunki - czasami jedziemy po asfalcie, czasami po betonie, kawałek po szutrze, a i oczywiście kultowa kostka na Karowej jest swojego rodzaju wyzwaniem. Mam nadzieję, że uda nam się wszystko dobrze zaplanować i ustawić, a wtedy spróbujemy włączyć się w walkę o wysokie laury, a tym samym nie zawieść naszych kibiców i sponsorów, którym chciałem podziękować za danie nam tej wielkiej szansy na start w Warszawie "wielorybem", w którym to, jak wszyscy wiecie, jestem zakochany po uszy." - powiedział Tomasz Kuchar.

Tegoroczna Barbórka odbędzie się 3 grudnia. Na trzech odcinkach specjalnych: znanych z ostatnich lat Bemowie i torze FSO na Żeraniu oraz nowym, na torze wyścigów konnych na Służewcu, załogi walczyć będą o awans do wieczornego odcinka na ulicy Karowej. Tam, o godzinie 16.00 rozpoczną się przejazdy pokazowe, a od 17.30 transmitowana na żywo walka o zwycięstwo w rajdzie oraz w Kryterium Asów ulicy Karowej.

Reklama