Magna International, jeden z największych producentów komponentów motoryzacyjnych, chce rozpocząć produkcję aut w żerańskiej Fabryce Samochodów Osobowych, twierdzi "Rzeczpospolita".

Reklama

Według informacji gazety, przynajmniej na początku może to być najnowszy, "europejski" model nissana micry. To auto, już sprzedawane w Europie, jest na razie importowane z Indii.

Maszyny i urządzenie używane do wytwarzania tego auta sprzedano na Ukrainę - do fabryki koncernu UKRAwto - właściciela zakładu na Żeraniu / Inne

Jest też możliwe, że Magna mogłaby wprowadzić do produkcji auto zupełnie innej marki. Koncern montuje obecnie samochody dla Peugeota, BMW i Astona Martina.

Sfinalizowanie umowy może jednak napotkać na trudności, twierdzi "Rz".

Magna już kilkakrotnie podchodziła do inwestycji w Polsce, ale w zamian stawiała wygórowane żądania finansowe, powiedział przedstawiciel państwowej administracji, na którego powołuje się gazeta.

Teraz kanadyjski inwestor także złożył wniosek o wsparcie inwestycji na Żeraniu z funduszy unijnych. Najpewniej będzie się też starać o rządowy grant.

Produkcja chevroleta aveo / Inne

Przypominamy, że wcześniej FSO zajmowało się produkcją chevroleta aveo. Maszyny i urządzenie używane do wytwarzania tego auta sprzedano na Ukrainę - do fabryki koncernu UKRAwto - właściciela zakładu na Żeraniu.