Ładowarki stałoprądowe podające napięcie 400V umożliwiają naładowanie akumulatorów nissanów LEAF oraz innych pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardem ChadeMO do 80 proc. pojemności w zaledwie 30 minut.

Reklama

W ładowarkach zastosowano opatentowane, rozwiązania konstrukcyjne opracowane przez Nissana. Urządzenia mają certyfikaty CE i TUV ważne we wszystkich krajach europejskich.

Nowe ładowarki są o 50% mniejsze i o połowę tańsze (cena podstawowej wersji nie przekracza 10 000 euro) od poprzedniego modelu szybkiej ładowarki.

To pierwszy i duży krok w tworzeniu europejskiej sieci stacji szybkiego ładowania, która pozwoli większej liczbie ludzi przemieszczać się pojazdami elektrycznymi. Tworzymy infrastrukturę, z której będą mogły korzystać nie tylko Nissany LEAF, ale wszystkie pojazdy zgodne ze standardem ChadeMo. Dalszą rozbudowę sieci ułatwia fakt przystosowania ładowarek do pracy w systemie szybkiego ładowania prądem zmiennym 43 kW stosowanym przez naszego partnera w Sojuszu, firmę Renault. Nissan przyjął podejście polegające na przezwyciężaniu barier dla posiadaczy pojazdów elektrycznych zamiast czekać, aż inni zrobią to za nas. Uważamy, że takie całościowe podejście ma zasadnicze znaczenie dla dalszego powodzenia programu pojazdów elektrycznych w Europie - powiedział Paul Willcox, Nissan Europe.