Salon samochodowy w Genewie kręci się na całego. Właśnie w Szwajcarii zadebiutował Fiat 500 Coupé Zagato - koncepcyjny samochód stworzony przez jedną z najsławniejszych firm z branży wzornictwa motoryzacyjnego, we współpracy z Centro Stile, należącym do Fiat Group Automobiles.

Reklama
PAP/EPA / SANDRO CAMPARDO

Prototyp prezentowany na stoisku Fiata wyróżnia zaokrąglona, choć zdecydowanie sportowa sylwetka. Inspiracją przy jej tworzeniu był poprzednik tego samochodu, skonstruowany w latach 50. ubiegłego wieku przez znanego włoskiego projektanta na podwoziu ówczesnego Fiata 500.

Smaczkiem jest jedyny w swoim rodzaju kształt dachu przypominający charakterystyczny "podwójny garb" - prawdziwy symbol Zagato.

Inne
Reklama

Fiat 500 Coupé Zagato to klasyczny samochód typu "2+2", zachowujący wymiary fiata 500 produkowanego w Tychah na którym bazuje - 355 cm długości, 163 cm szerokości i 149 cm wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 230 cm.

InnePod maską kryje rewolucyjny dwucylindrowy silnik TwinAir o mocy 105 KM. Ta wersja jednostki TwinAir, debiutuje właśnie w modelu Fiat 500 Coupé Zagato. Możliwości? 155 Nm momentu obrotowego przy 2500 obr/min i absolutny rekord pod względem mocy 105 KM przy 5500 obr/min. Inżynierowie podkreślają to, że przy wskaźniku 124 KM z 1 litra pojemności skokowej, silnik ten jest również jednym ze światowych liderów w kwestii objętościowego wskaźnika mocy.

PAP/EPA / SANDRO CAMPARDO

Fiata 500 Coupé Zagato, ma skusić głównie młodych facetów, choć kobiety także nie przejdą obok auta obojętnie… Prototypowy model został pokryty żółtym lakierem pop, jest to specjalny trójwarstwowy lakier o kolorze wpadającym w odcienie bieli.

Inne

Wnętrze także kusi smaczkami… Połączenie żółtego zamszu z naturalną, czarną skórą obić sprawia, że aż chce się do środka wskoczyć i odjechać w siną dal… Deskę rozdzielczą pokryto połyskującym, chromem. Oczywiście jest też podsufitka z ciemnego materiału zdobiona pojedynczą nitką przezroczystej przędzy - w ten sposób uzyskano delikatny połysk.

Fiat 500 Coupé Zagato jest zawieszony na 17-calowych, chromowanych obręczach kół zza których połyskują 4 perforowane tarcze hamulcowe. Opony to plasterek gumy o wymiarach 205/40 R17.

Kiedy na drodze? Oby jak najszybciej…

Inne