Mazda zmienia się w firmę z seksownym pieprzykiem… Podczas salonu samochodowego w Genewie, japoński producent po raz pierwszy zaprezentował światu model minagi, czyli nowy, kompaktowy samochód koncepcyjny typu crossover SUV.

Reklama
Inne

Pomysł na minagi powstał w oparciu o nowe technologie oraz najświeższy motyw stylizacji - KODO, co oznacza "dusza ruchu". Japończycy otwarcie przyznają, że prototypowa ślicznotka to zapowiedź nowej generacji samochodów Mazdy.

Inne

Wiadomo, że minagi wypełniają po brzegi technologiczne nowinki SKYACTIV - takie jak specjalny silnik oraz skrzynia biegów. Auto ma także w karoserię i podwozie SKYACTIV, dzięki którym możliwe było znaczne ograniczenie masy samochodu. Nie zapomniano także o bezpieczeństwie, które ma stać na najwyższym poziomie.

Inne

Więcej o wynalazkach japońskich inżynierów z serii SKYACTIV? Otóż Mazda prezentuje w Genewie technologie, które na pewno wejdą do seryjnej produkcji w nowych modelach.

Na liście mamy silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem SKYACTIV-G i diesel SKYACTIV-D, które to radykalnie zmniejszają zużycie paliwa i obniżają emisję, podczas gdy 6-biegowa skrzynia automatyczna SKYACTIV-Drive i skrzynia ręcznie sterowana SKYACTIV-MT poprawiają osiągi i wyczucie prowadzenia oraz zmniejszają zużycie paliwa.

Inne

Nadwozia SKYACTIV-Body są lekkie, sztywne i bezpieczniejsze, a SKYACTIV-Chassis to lekkie podwozie nowej generacji.

Celem stosowania SKYACTIVE jest obniżenie zużycia paliwa w samochodach Mazdy o 30 proc. przed rokiem 2015 (w porównaniu z danymi z 2008 r.). Trzymamy kciuki :)

Inne