Mazda chwali się, że łączna produkcja modelu mazda3 wyniosła trzy miliony egzemplarzy. Ten wynik został osiągnięty w siedem lat i dziesięć miesięcy od rozpoczęcia produkcji pierwszej generacji modelu. Przedstawiciele japońskiego producenta podkreślają, że Mazda3 jest najszybciej sprzedającym się modelem w obecnej gamie samochodów osobowych tej marki.

Reklama

"Trójka" jest produkowana w trzech miejscach na świecie - w zakładzie Mazdy w Hofu w Japonii (gdzie produkowane są wszystkie modele na rynek europejski), należącej do Changan Ford Mazda Automobile (CFMA) fabryce w chińskim Nanjing oraz w AutoAlliance Thailand (AAT). W sprzedaży model dostępny jest w około 90 krajach i regionach.

Inne / Blue Fish Productions for Mazda

Trzymilionowa Mazda3 została wyprodukowana w zakładzie w Hofu. Jest to pięciodrzwiowy hatchback w wersji japońskiej z silnikiem MZR-2.0, systemem i-stop w kolorze crystal white pearl mica.

Inne

W Polsce od czerwcowego debiutu w 2008 roku do dziś kierowcy kupili sobie niemal 3 tys. sztuk nowej mazdy3.

Jak jest z jakością mazdy3?Z najnowszego raportu ADAC wynika, że obecna generacja tego auta rejestrowana w 2009 i 2010 roku została oceniona najwyższym stopniem rekomendacji niezawodności. Przedstawiciel Mazdy w segmencie aut kompaktowych zanotował wysoki wzrost jakości, tym samym zasługując na opinię auta bezawaryjnego.

W rankingu ADAC mazda3 stoi wyżej niż m.in. honda civic czy renault megane...

Ranking niezawodności ADAC to jedno z najważniejszych opracowań na rynku niemieckim dotyczących niezawodności pojazdów zarejestrowanych i użytkowanych na terenie Niemiec. Powstaje on na podstawie zgłoszeń do serwisu ADAC od właścicieli aut, które uległy awarii w trasie (uwzględniono około 500 000 z ponad 4,25 mln przypadków z 2010 roku).

Inne / DENIS MEUNIER

Raport obejmuje samochody w wieku od jednego do sześciu lat, produkowane w niezmienionej formie przez okres co najmniej trzech lat, których liczba rejestracji wynosi przynajmniej 10 tysięcy egzemplarzy rocznie.

Statystyka awaryjności ADAC, w odróżnieniu od rankingów usterkowości Dekra, GTÜ czy TÜV, powstaje w oparciu o awarie uniemożliwiające jazdę.

Inne / Blue Fish Productions for Mazda
Reklama