Pierwsze wrażenie? Całkiem niezłe ciacho na czterech kołach … W Europie kia rio pojawi się w wersji 3- i 5-drzwiowej. Auto powalczy z toyotą yaris, volkswagenem polo i spółką.

Reklama

Nowy model urósł - ma osie oddalone od siebie o 2570 mm czyli o 70 mm więcej w porównaniu do schodzącego modelu. Nowe rio jest dłuższe o 55 mm, niższe o 15 mm i szersze o 25 mm niż obecnie oferowany.

Inne

Dodatkowe centymetry to więcej miejsca w śroku dla pasażerów i dla ich bagażu - kufer urósł do 292 litrów - to całkiem niezły wynik w klasie B. Zdaniem twórców na punkcie tego auta dostaną kręćka osoby w wieku 25-49 lat, czyli pan, pani i ta pani też…

Gama jednostek napędowych Kii Rio obejmować będzie cztery silniki trzy- i czterocylindrowe o pojemności 1.1-1.4 litra i mocy 70-109 KM. Jeśli wierzyć inżynierom w obiecane zużycie paliwa - od 3,2 l/100 km – to rio ma szansę stać się najczystszym nieelektrycznym samochodem w Europie.

Inne

Nie ma jeszcze decyzji czy i kiedy samochód oferowany będzie na rynku polskim. Obok rio, Kia prezentuje również nowe picanto oraz hybrydową wersję limuzyny optima.