Zapnij pasy! Gaz do dechy! Czegoś podobnego jeszcze nie było w naszym kraju. Wystartował Kia Lotos Race, czyli pierwszy ogólnopolski konkurs, mający na celu wyszukanie młodych talentów kierownicy. To odskocznia dla tych, którzy nie mają pieniędzy a marzą o kasku i prędkości… Być jak Kubica? Dlaczego nie, przecież on zaczynał właśnie od kartingu…

Reklama

"Motorsport, niezależnie czy to rajdy, czy też wyścigi, jest jednym z najbardziej emocjonujących sportów na naszej planecie (...). Ten elitarny sport jest jednak bardzo kosztowny i młodym adeptom jest bardzo trudno zrobić pierwszy krok. Na pewno na całym świecie jest ogromna ilość niesamowicie utalentowanych młodych ludzi, którzy nigdy, gdyby nie takie projekty jak Kia Lotos Race 2011, nie dostaliby swojej szansy. Piosenkarzem lub tancerzem zostać może każdy, profesjonalnym kierowcą także - ale dopiero od dziś - dzięki właśnie temu przedsięwzięciu!" - powiedział Tomasz Kuchar, kierowca rajdowy, dyrektor sportowy Kia Lotos Race

Na czym polega Kia Lotos Race? Jedynymi warunkami uczestnictwa w tym projekcie jest wiek od 16 do 25 lat. Rywalizacja o tytuł najlepszego rozpoczyna się w świecie wirtualnym, gdzie chętni do uczestnictwa w projekcie rejestrują się pod adresem www.kialotosrace.pl i sprawdzają swoje podstawowe umiejętności oraz wiedzę na temat sportów motorowych.

Przygotowano dla nich zadania językowe związane ze światem wyścigów, pytania dotyczące wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz testy. Egzamin prowadzi bardzo seksowna blondynka - Klaudia Podkalicka, kierowca wyścigowy, najszybsza kobieta w pucharze Kia Picanto Cup w 2006 roku. Polecamy film :)

http://www.youtube.com/watch?v=xMKuJpuES4Q

Reklama

Kiedy już dostaniesz "wirtualne prawo jazdy" przychodzi czas na zajęcia praktyczne za kółkiem gokarta...

InneDo wyboru masz 21 wyselekcjonowanych torów w kraju. Zasada jest prosta - by awansować do jednego z sześciu kartingowych finałów musisz wykręcić jak najlepszy czas. Swoje wyniki możesz porównywać z rywalami na stronie internetowej KLR. Organizatorzy spodziewają się, że do finałowego starcia wejdzie ponad 200 zawodników.

Zdobywcy podium z każdego z regionalnych finałów wejdą do elitarnego grona uczestników wyścigowej szkoły Kia Lotos Race 2011. Tam na 10 dni trafią w ręce szkoleniowców zorganizowanych pod okiem Tomasza Kuchara, którzy zajmą się ich edukacją związaną przede wszystkim z samochodowymi wyścigami, ale nie wyłącznie.

Inne

Areną ich poczynań będzie ośrodek szkoleniowy Rallyland. Na ponad 200 hektarach finaliści będą więc mogli poznać teorię i praktykę wyścigów samochodowych, ale także sprawdzić swoją kondycję fizyczną, wziąć udział w szkoleniach medialnych, psychologicznych i dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Inne

Po przejściu procesu szkoleniowego, najlepszego z nich wyłoni z grona uczestników jury, a ten zostanie szczęśliwym posiadaczem nowej Kia Picanto w pełni przygotowanej do startu w przyszłorocznym pucharze marki.

Do zdobycia samochód i sława! Powodzenia!

Inne