Podczas uroczystej gali redakcja magazynu Auto Świat ogłosiła wyniki drugiej edycji plebiscytu "Złota Kierownica". Zwyciężyło w nim sześć aut, które zebrały w swoich kategoriach najwięcej głosów czytelników. Jak widać kierowcy głosowali oczami i sercem...

Reklama
Inne

O tytuł "Złotej Kierownicy 2010" walczyły 42 samochody w sześciu kategoriach.

Zwycięzcami zostali:

Auta małe: Audi A1

Kompakty: Alfa Romeo Giulietta

Klasa średnia: Audi A7

Auta luksusowe: Audi A8

SUV: Porsche Cayenne

VAN: Mazda 5.

Reklama

Czytelnicy przyznali również tytuł "Zielonej Kierownicy 2010", który zdobył Nissan Leaf za stosowanie ekologicznych rozwiązań technologicznych.

Takie samochody kochają Polacy! - czytaj dalej>>>Redakcja wręczyła wyróżnienia firmom Fiat Auto Poland oraz Toyota Motor Poland za szczególne zasługi na rzecz kierowców z niepełnosprawnością. Wyróżnienia przyznano w ramach projektu "Kierowca bez barier", realizowanego we współpracy z Fundacją Integracja.

Inne

"Złota Kierownica" to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów motoryzacyjnych. Jego historia sięga 1976 roku. Przyznawane są w nim wyróżnienia dla najlepszych aut prezentowanych w danym roku, które znalazły uznanie w oczach czytelników. W Polsce plebiscyt organizowany jest od ubiegłego roku przez tygodnik Auto Świat z portfolio Axel Springer Polska.

Plebiscyt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród czytelników "Auto Świata" - do redakcji napłynęło prawie 80 tys. głosów. Nadesłane zgłoszenia wzięły udział w losowaniu, w którym nagrodą główną był Opel Astra, a także wysokiej jakości sprzęt marki JVC.