Pierwszy wyścig rozpoczął się lotnym startem. Czołówka była opanowana przez tylnonapędowe 320si. Felix Porteiro z włosko-hiszpańskiego zespołu BMW po raz pierwszy w sezonie zdobył pole position, które po doskonałej jeździe dało mu zwycięstwo.

Za Porteiro dojechał niemiecki kierowca BMW - Jorg Muller. O trzecie miejsce rozegrała się bratobójcza walka między Alessandro Zanardim a Augusto Farfusem - wygrał Zanardi.

Piąty metę zdobył kierowca Chevroleta - Nicola Larini. Włoch powiększył bilans o cztery punkty. Jego kolega z zespołu - Alain Menu - ukończył wyścig na ósmym miejscu z jednym punktem na koncie.

Drugi bieg, to czołowa ósemka z poprzedniego wyścigu w odwróconej kolejności. Alain Menu startował z pole position. Do pierwszego zakrętu miał solidną przewagę nad resztą stawki, ale ostatecznie nie ukończył rywalizacji po starciu z Zanardim. Ponownie bawarskie wyścigówki pokazały, jak się walczy o podium i laury zwycięstwa.

Jorg Muller za kierownicą BMW 320si przedarł się z siódmego miejsca na… pierwsze. Niemiec wygrał wyścig i zainkasował 10 punktów.

Za nim metę kolejno przejechały kolejne dwa BMW - Augusto Farfus i Felix Portiero. Dzięki drugiemu miejscu Farfus powrócił na szczyt klasyfikacji kierowców.

Więcej szczęścia niż Menu miał Nicola Larini. Jego chevrolet lacetti dojechał jako szósty, a kierowca powiększył konto o 3 punkty. Dzięki temu wskoczył oczko wyżej, na czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców.

Pierwsza piątka z klasyfikacji kierowców WTCC po piątej rundzie:
1. Augusto Farfus (BMW) - 53 pkt;
2. Jorg Muller (BMW) - 49 pkt;
3. Andy Priaulx (BMW) - 44 pkt;
4. Nicola Larini (Chevrolet) - 32 pkt;
5. Yvan Muller (Seat) - 31 pkt;

W klasyfikacji konstruktorów prowadzi BMW (142 pkt). Wicelider to Seat, którego leony wywalczyły 104 pkt. Trzecie miejsce na podium zajmuje Chevrolet - 85 pkt. Ostatnia w zestawieniu stoi Alfa Romeo z dorobkiem 51 pkt.

Następna sesja mistrzostw świata WTCC wystartuje 8 lipca w Porto (Portugalia).

Tu można obejrzeć krótkie relacje z wyścigów. Polecamy!