Inne
Reklama

Miniony sezon 2007 team Chevroleta ukończył mistrzostwa FIA WTCC jako trzeci w klasyfikacji producentów. W 2008 r. zamierza sięgnąć po więcej. Niebieskich barw nadal będą bronić (na zdjęciu od lewej) - Włoch Nicola Larini, Szwajcar Alain Menu i Brytyjczyk Robert Huff. Starzy znajomi dostaną nowe narzędzie walki - to jeszcze szybsze i jeszcze lepsze lacetti.

"Kiedy w sezonie wygrałeś pięć wyścigów i zdobyłeś pięć pole position, jedyne, czego pragniesz, to utrzymać się tam, gdzie jesteś. Jestem pewien, że nowy samochód będzie jeszcze lepszy niż ten, w którym jeździłem w sezonie 2007. Moim celem w 2008 roku jest mistrzostwo świata” - powiedział Alain Menu.

Wszystko jest możliwe. W zeszłym roku Menu i spółka nieraz utarli nosa BMW i Seatowi -18 razy stanęli na podium, siedem razy na najwyższym stopniu i dwukrotnie całe pudło należało tylko do trójcy Chevroleta (wyścig w Porto i w Szwecji).

Mało tego, Alain Menu zainkasował najwięcej (pięć) zwycięstw z całej stawki startujących - w klasyfikacji kierowców zajął szóste miejsce. O jedno oczko wyżej zakończył ściganie Nicola Larini, mimo że ani razu nie stanął na najwyższym podium.

Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już na przełomie lutego i marca - wtedy wyścigówki WTCC zmierzą się w pierwszej rundzie w Brazylii. Emocji nie zabraknie!

Kalendarz wyścigów WTCC na 2008 rok:

29 luty - 2 marca - Brazylia, Kurytyba

4-6 kwietnia - Meksyk, Puebla

17-18 maja - Hiszpania, Walencja

30 maja - 1 czerwca - Francja, Pau

14-15 czerwca - Czechy, Brno

11-13 lipca - Portugalia, Etoril

26-27 lipca - Wielka Brytania, Brands Hatch

30-31 sierpnia - Niemcy, Oschersleben

20-21 września - Szwecja, Anderstorp

4-5 października - Włochy, Monza

Reklama

24-26 października - Japonia, Okayama

13-16 listopada - Chiny, Makao