Inne / Carlos Alberto Matos
Reklama

W sezonie 2009 wyścigowy cruze zastąpi waleczne lacetti, którym zespół Chevroleta rywalizował w serialu WTCC od 2005 roku. Pamiętamy, że błękitna maszyna nieraz przytarła nosa autom BMW, Seata i innym. Trójka - Alain Menu, Nicola Larini i Robert Huff - nie dała sobie w kaszę dmuchać.

Przez cztery lata wyścigowy chevrolet lacetti zaliczył 14 wygranych, 37 razy plasował się na podium i zdobył w sumie 652 pkt. w klasyfikacji producentów. Pośród tych 14 zwycięstw, dwukrotnie trzej kierowcy Chevroleta zajmowali całe podium. Osiem pole position i dziewięć najszybszych okrążeń wyścigu dopełniają statystyki Chevroleta w mistrzostwach świata samochodów turystycznych FIA WTCC.

Nowa broń przybrała charakterystyczne barwy - spece twierdzą, że nie pomylimy go z żadną inną wyścigówką. Ze zwykłym autem wyczynowy cruze ma wspólną nazwę i karoserię - reszta jest z zupełnie innej bajki.

Pod spodem klatka bezpieczeństwa, a napęd to 2-litrowy motor benzynowy. Na razie samochód jest testowany - spece pracują nad ustawieniami zawieszenia, usprawniają silnik…

"Nowy cruze będzie kamieniem milowym w historii starów Chevroleta w europejskich sportach motorowych. Celujemy w zdobycie tytułu mistrza świata WTCC." - powiedział Eric Nève, dyrektor Chevrolet Europe Motorsport.

Chrzest bojowy zaplanowano na pierwszy wyścig serii WTCC w 2009 roku (8 marca). Miejscem akcji będzie brazylijska Kurytyba. Łącznie zespół Chevroleta czeka 12 rund na całym świecie. Błękitny wyścigówki zobaczymy na torach Ameryki Południowej, Afryki, Europy i na Dalekim Wschodzie.