Inne
Reklama
Inne

Już na dzień dobry Becker Z204 przygniata konkurencję. Czy to się komuś podoba, czy nie to świetnie zrobiony sprzęt - każdy kto używa lub choć raz dotykał nawigacji tej marki przytaknie. Becker zadbał o wysoką jakość materiałów i porządny uchwyt mocujący do szyby. Z204 z przyjemnością bierze się do ręki - elegancka "karoseria", która nie skrzypi i nie rozłazi się na boki. Rywale mogą pękać z zazdrości - dosłownie.

>>>Nawigacja szybka jak Schumacher

Fajne jest to, że urządzenie parkujesz w uchwycie jednym ruchem, bez plątania kabla zasilającego - ten montujesz wcześniej w uchwycie i zapominasz o nim. Duży plus za jeden i tylko jeden przycisk, którym odpalasz sprzęt a potem obsługujesz menu (cofnięcie do wcześniejszego widoku). Czerwony guzik podobno stał się już kultowy...Inne
Inne

Menu - jest bajecznie proste, nawet jeśli nigdy wcześniej nie tknąłeś nawigacji tej marki opanujesz ją w kilka minut. Ekran dotykowy wyświetla duże "przyciski" z logicznym, czytelnym opisem - dlatego bez trudu programuje się cel podróży (nie musisz czaić się np. z rysikiem przy wpisywaniu adresu). To dobre ze względu na bezpieczeństwo jazdy.

>>>Zobacz, jak kupić nawigację

Niezapomniana pozostaje grafika map - charakterystyczne budynki, zabytki Z204 wyświetla w trójwymiarze - fajny bajer który ułatwia też orientację. Mało tego, z Beckerem na pokładzie nie musisz stresować się jazdą po wielopasmowych ulicach czy skrzyżowaniach - cacko odpowiednio wcześniej podpowiada właściwy pas ruchu (asystent pasa ruchu), tak by nie narobić sobie i innym kłopotów. Spróbujesz a zobaczysz, że polubisz podróżowanie z takim suflerem…Poza tym Z204 zdradza także gdzie czyhają ograniczenia prędkości, informuje kiedy dojedziemy na miejsce i jak daleko jeszcze jesteśmy (nie oszukuje jak inne urządzenia). Plus za to, żesystem nie zaśmieca ekranu zbędnymi ikonami - zawsze pokazuje takie, które w danej chwili są niezbędne.

>>>Nawigacja ujawni wszystkie radary!

Z bazą 30 tysięcy punktów POI (to zaznaczone na mapie miejsca użyteczności publicznej, stacje benzynowe, pomniki itp.) śmiało można ruszać na podbój Europy (mapy dla 42 krajów). Oprogramowanie, które ma na pokładzie Z204 kryje w sobie 13 tys. hoteli i 6 tys. kempingów. Jedziesz autem na gaz? Urządzenie podpowie Ci gdzie są stacje z LPG (z biopaliwem także).

Wreszcie creme de la creme - w nawigacji Z204 po raz pierwszy został zastosowany system sterowania głosowego Becker OneShot Voice Control. Dzięki niemu jednym zdaniem wprowadzisz pełny adres - dotychczas trzeba było oddzielnie podawać nazwy miasta i ulicy wraz z numeracją.

>>>Kierowcy nie umieją jeździć!

Koniec z tym! Udogodnienie bazuje na rozwiązaniach stosowanych w limuzynach Mercedesa, BMW, Audi i innych z tej półki dla których Becker wymyśla i produkuje całe systemy multimedialne. Jak działa? Otóż układ rozpoznaje 7 języków - niemiecki, francuski, angielski, włoski, holenderski, portugalski i hiszpański - ten ostatni sprawdziliśmy w Sevilli to naprawdę działa…

Reklama

Urządzenie w mgnieniu oka wyznaczyło trasę do hotelu Cervantes położonego w sercu miasta. Niestety polskiego na razie brak, ale zdradzono nam, że w planach jest wprowadzenie języka kraju znad Wisły - trzymamy za słowo.

Cena? 1500 zł - fakt tanio nie jest, ale to może być pierwszy Mercedes w Twoim garażu.

Co pod maską?

• Prędkość 400 MHz

• Pamięć wewnętrzna 4 GB z zainstalowanymi mapami 42 krajów Europy

• GPS SIRF III

• Wyświetlacz: dotykowy ekran TFT 4.3 cala 16:9, 24-bitowa głębia koloru, 16,7 miliona kolorów

• Wymiary 125 mm x 82,5 mm

• Ciężar 197 g

• Automatyczne wł./wył. urządzenia po starcie silnika lub jego wyłączeniu

• Ciekawostka - Becker Z204 posiada aplikację Traffic Patterns. Funkcja pomaga omijać korki i dobierać optymalną trasę pod kątem godziny i dnia tygodnia. Aktualnie dane obejmują ponad 300 tys. km dróg i ponad 80 proc. najbardziej zatłoczonych ulic w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Trwają prace nad rozszerzeniem dostępności funkcji na całą Europę.