Inne
Reklama

Jak zachwalają ludzie ze Skody, dzięki wtryskowi paliwa typu common rail czterocylindrowy motor 1.6 TDI/105 KM (250 Nm momentu obrotowego) zapewnia płynną i przyjemną jazdę. Przyspieszenie od 0 do 100 km to niecałe 12 sekund, prędkość maksymalna ok. 190 km/h. Z ryry wydechowej ulatuje 114 g CO2 na kilometr podróżowania. Silnik spełnia wymogi normy Euro 5.

Przypominamy, że identyczne parametry oferował do tej pory silnik 1.9 TDI. Przewagą nowej konstrukcji są o wiele lepsze osiągi i standardowo montowany filtr cząstek stałych (DPF).

Jednak sekret wersji GreenLine to nie tylko nowy napęd ale także modyfikacje techniczne, które pozwalają osiągać tak małe spalanie i duże ograniczenie emisji CO2. Te sztuczki to obniżenie współczynnika oporu powietrza (ospoilerowanie), niższe o 15 mm podwozie, specjalne opony o niskim oporze toczenia i mniejsza masa auta.

Efekt? Auto w cyklu mieszanym spala tylko 4,4 l paliwa na każde 100 km. Octavia GreenLine występuje jako limuzyna (od 79 700 zł) i jako kombi (od 83 tys. zł). Jednak dzięki promocji samochód można kupić o 5 tys. zł taniej.