Przypominamy, że legendarny rajd terenowy przeniesiono z Afryki za ocean do Ameryki Południowej. Karawana samochodów, ciężarówek i motocykli wystartuje 3 stycznia z Buenos Aires. Wśród nich nie zabraknie zespołu Repsol Mitsubishi Ralliart.

Reklama
Inne

Skład RMR to czwórka kierowców, którzy jeżdżą po bezdrożach dla japońskiej marki od 2005 roku. Na trasy Dakru 2009 wystartują Stephane Peterhansel (Francja), Luc Alphand (Francja), Joan Roma (Hiszpania) i Hiroshi Masuoka (Japonia). Jednak każdy z nich przesiądzie się z dzielnego pajero evolution na nową broń…

>>>Racing Lancer - przed dieslem drży pustynia!

Mitsubishi racing lancer MRX09 to następca utytułowanych pajero. Aut, które zdobyły dla japońskiej marki aż 12 zwycięstw w 25-letniej historii startów w Dakarze. Rajdowy lancer ma zdobyć 13. trofeum.

Wszystkie cztery koła napędzi nowa, zaawansowana konstrukcja - trzylitrowy turbodiesel V6, który był testowany na bezdrożach pod maską pajero evo MPR14. Osiągi - ponad 260 KM i przeszło 650 niutonometrów.

>>>Mitsubishi lepsze od… Ferrari i Subaru

Inne / CLAUDE SAULNIER

Wreszcie racing lancer w bojowych barwach Repsol Mitsubishi Ralliart zadebiutuje w rajdzie Baja Portalegre w Portugalii (szóstej rundzie Pucharu Świata Rajdów Cross-Country FIA - 30.X-2.XI). Samochodem wystartuje Stephane Peterhansel - najbardziej utytułowany kierowca w historii Dakaru. Francuz ma na koncie dziewięć zwycięstw w tej imprezie, zarówno na dwóch, jak i na czterech kołach. Przed takim facetem pech ucieka gdzie pieprz rośnie...