Inne / Robin Wink
Reklama
Inne

Dunlop SP Sport Maxx TT ma wbudowany w całej stopce kevlar (stopka - część opony, która styka się z felgą). Kevlar to włókno syntetyczne opracowane przez firmę DuPont, które jest pięć razy mocniejsze od stali. Utrzymuje swoje właściwości w bardzo szerokim zakresie temperatur, dlatego wykorzystywane jest w sportach motorowych, żeglarstwie. Stosują je nawet kosmonauci i armia (hełmy, kamizelki kuloodporne, opancerzenie).

Teraz także "zwykli" kierowcy będą mogli skorzystać z dobrodziejstwa kevlaru. O najnowszą myśl techniczną Dunlopa zapytaliśmy fachowca. Jeszcze gorącą SP Sport Maxx TT opisał dziennikowi.pl dr inż. Filomeno Corvasce - koordynator nowych technologii w centrum badań Goodyeara w Luksemburgu.

"Innowacją w oponie Dunlop SP Sport Maxx TT jest konstrukcja i materiały (specjalny składnik opracowany na potrzeby sportów motorowych) a zwłaszcza kevlar. Kevlar to przełom w produkcji ogumienia. Dzięki niemu usztywnione zostają boki opony, które stają się bardziej odporne na skręcanie, napięcie i nagrzewanie. Dlatego opona zapewnia zwiększoną stabilność podczas pokonywania zakrętów, oraz większą precyzję jazdy, jak również przekazuje kierowcy więcej informacji.” - tłumaczy Corvasce.

Opona Dunlop SP Sport Maxx TT jest dostępna w 14 rozmiarach.

Więcej o tej oponie możecie się dowiedzieć z naszej filmowej relacji. Zapraszamy!