Inne
Reklama

Michelin energy saver jest letnią oponą asymetryczną. To guma idealna do aut małych, kompaktów i rodzinnych. Właśnie energy saver jest seryjnie montowana w nowym peugeot 308 i renault twingo.

Nowy typ, podobnie jak poprzednie wcielenia modelu energy, ma oszczędzać paliwo (niskie opory toczenia) i być trwały. Jakim cudem? Zadbają o to specjalna mieszanka (wyeliminowano oleje aromatyczne, sadza została zastąpiona krzemionką nowej generacji) i kształt bieżnika. Także hałas w czasie jazdy powinien być mniejszy.

Liczby? Testy TUV pokazały, że samochód z michelin energy saver może zmniejszyć spalanie o ok. 0,2 l na setkę. Efekt? Przez cały czas użytkowania tego ogumienia jedna opona powinna się zwrócić w postaci zaoszczędzonej benzyny lub oleju napędowego. Mało tego, nowa guma hamuje na mokrym o 3 metry krócej niż podobna jej konkurencja.

W przypadku użytkowania michelin energy saver emisja dwutlenku węgla obniża się o 4 g na każdy kilometr podróżowania. Ludzie z Michelina twierdzą, że podczas całego okresu użytkowania samochodu daje to około tony niewyemitowanego CO2!

Opona Michelin Energy Saver będzie dostępna w rozmiarach od 14 do 16 cali.