Uniroyal RainSport 2 czyli sportowe opony na deszcz. Co to oznacza? Jak zapewnia producent, ogumienie to sprawi, że auto na mokrej drodze będzie doskonale trzymać tor jazdy i skutecznie hamować. Do wyboru jest 51 rozmiarów od 14 do 19 cali z indeksem prędkości od V (240 km/h) do Y (300 km/h).

Ciekawostka - Uniroyal RainSport 2 została sprawdzona przez dziennikarzy magazynu "Auto Świat" w teście opon w rozmiarze 225/45 R17. Ocena - bardzo dobra. Eksperci docenili bezpieczeństwo na mokrej drodze (odporność na aquaplaning), krótką drogę hamowania i bezproblemowe zachowanie na suchej drodze.

Kolejna nowość na lato to Speed-Life firmy oponiarskiej Semperit. Ogumienie najbardziej nadaje się do samochodów z mocnymi silnikami. Tabun koni na drodze, zwłaszcza w pełnym pędzie (duża prędkość), ma ujarzmić symetryczny, kierunkowy bieżnik. Twórcy zachwalają także krótszą drogę hamowania i mniejsze opory toczenia (oszczędność paliwa).

Opony Semperit Speed-Life występują w 34 rozmiarach, w wersjach od 15- do 19-calowej z indeksami prędkości od V ( 240 km/h ) do W ( 270 km/h ).