Ogumienie Continentala hamuje najlepiej. Zarówno letnie, jak i zimowe. Nieważne, czy droga jest sucha, czy zalana wodą. Konkurencja wysiada. Dowodem ma być blisko setka testów.
ContiPremiumContact 2
Niemieckie ogumienie było katowane przez dziennikarzy i organizację TUV na najróżniejszych sprawdzianach. Od 2006 do 2007 roku testów tych uzbierało się około 100. Z podsumowania wyników wyszło, że opony Conti hamują najskuteczniej.
Jako dowód producent przytacza wynik testów przeprowadzonych przez TUV. Na warsztat trafiła letnia opona ContiPremiumContact 2 i sześciu konkurentów - wszystkie w klasie rozmiarów 205/55 R 16 H.
Specjaliści mierzyli długość hamowania na suchym (z prędkości 62 km/h) i mokrym asfalcie (z 50 km/h). Efekt? Samochód z ogumieniem ContiPremiumContact 2 zatrzymywał się najszybciej w obu próbach. Skuteczność gum Continentala była o ponad 5 procent lepsza na suchym i o około 7 procent na drodze polanej wodą.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|