Inne
Reklama
Inne

Szczęśliwa dla naszego kierowcy impreza kończyła sezon wyścigów na 1/4 mili w Niemczech. Rekord Marcina Blauth jest tylko o 0,02 sekundy gorszy od bezwzględnego rekordu Polski Chevroleta Corvette VTG 4X4 Grzegorza Staszewskiego. Już dawno żaden Polak nie pokonał "ćwiartki" tak szybko.

>>>Pętla śmierci... samochodem

Na zawodach w Wittstock startowała niemiecka czołówka zawodników i wielu gości z całej Europy. Kierowcy chwalą sobie ten betonowy tor, ponieważ jest niezwykle szybki, przyczepny i przynosi znakomite wyniki. Jak widać Marcin Blauth w pełni wykorzystał te warunki! Na filmie możecie zobaczyć pokazowy wyścig, w którym Blauth osiągnął rekordowy rezultat - jego GMC Typhoon zmierzył sie z napędzanym metanolem dragsterem Competition…pŻyciowy rezultat tylko pobudził apetyt "Blachy" na jeszcze lepsze wyniki...

Inne

"Na początku sezonu zapowiadałem, że w końcówce będę walczyć o rekord życiowy i cieszę się, iż udało mi się zrealizować te plany. Mój samochód właśnie teraz jest optymalnie zestrojony i już w sobotę 19 września, w Rykach podejmę próbę pobicia rekordu Polski. Jeśli dopisze pogoda i będę miał odrobinę szczęścia - powinno być dobrze. Liczę także na kibiców, bo to oni tworzą niezapomniany klimat tego sportu i przede wszystkim dla nich jeździmy" - powiedział Blauth z zespołu Dunlopa.

>>>Opona z Księżyca trafi do twojego auta

Zresztą tor w Wittstock już kolejny raz przyniósł szczęście dla kierowców Dunlop VTG No Limit Racing Team. W ubiegłym roku właśnie tam rekord Europy FWD (aut przednionapędowych) z czasem 9,43 s pobił ówczesny reprezentant Dunlop Teamu - Witold Karałow w hot rodzie Honda Civic.

>>>Rekord świata na gazie ze zmielonej trawy

Walkę o rekord Polski na finałowych zawodach Pucharu Polski będzie można podziwiać 19 września - impreza odbędzie się w Ułężu koło Ryk. Końcowa eliminacja to również okazja do spotkania z drugim zawodnikiem Dunlop VTG No Limit Racing Team - Mortenem Carlsenem i jego Chevroletem Chevelle. Carlsen zapowiada na nadchodzące zawody szczególnie dobre nastawienie i koncentrację. Szkoda to przegapić!

Chcesz podziwiać w akcji Dunlop VTG No Limit Racing Team i inne monstrualne maszyny? Szczegóły imprezy znajdziesz na stronie www.wst.waw.pl