Policja sięga po niezwykłe rozwiązanie. Sztuczna inteligencja już namierza kierowców w Polsce

Jedziesz swoim Golfem i nagle na przydrożnym ekranie widzisz komunikat: "Kierowco czarnego Volkswagena, masz niesprawne prawe światło". Nikt tu nie żartuje, i nie jest to wycięta scena z filmu "Blade Runner 2049". Sztuczna inteligencja już działa na polskich drogach i potrafi namierzać niesprawne samochody. Ale nie tylko…

wróć do artykułu
  • ~jarek
    (2019-11-28 08:37)
    Aby używać sztucznej inteligencji trzeba najpierw posiadać tę własną. W tym przypadku istnieje bolesna pustka...
  • ~Kłak
    (2019-11-28 07:17)
    Co to głupoty tyle kasy wydać żeby o przepalonej żaróweczce poinformować ,bo co jeszcze można wyktyć takim czymś -- BANDZIOROSZTUBA za kierownicą bez prawajazdy i nie sprawnym samochodzie ????
  • ~utylizator styropianu
    (2019-11-28 08:29)
    Okazuje się, że obok 21 służb w naszym kraju mających zgodę na inwigilacje, powstała następna. Witajcie w Matrixie !
  • ~ajax
    (2019-11-28 15:46)
    A podobno za komuny to była inwigilacja? Niedawno w miejscowości niedaleko mnie na placyku przy drodze wylotowej ustawiły się koło siebie policja, ITD, straż graniczna oraz służba celno-skarbowa i razem kontrolowały kierowców. Jak to zobaczyłem to szczęka mi opadła.
  • ~8uijkm
    (2019-11-28 07:47)
    Policja to dopiero zaczyna. Urzadzeniem, ktory wszystko o nas wie nie jest telefon, tylko nasze auto...Uwazam, ze jak na Kubie, wszystkie stare golfy bez navi powinny zostac wyremontowane......
  • ~emeryt MSW PRL
    (2019-11-28 10:20)
    Obawiam sie, że kierowca może nie zauważyć licznych reklam, bilbordów, którymi obwieszone są ulice.Jeśli zauważy ekran z, ewentualna nerwowa reakcja może doprowadzić do kolizji. Wygląda na to, że politycy i decydenci od dronów i tych sztucznych inteligencji, zatrzymali się w rozwoju na etapie czternastolatków. Onanizują się zabawkami komputerowymi, a do łopaty nie ma żadnego. Lewe rączki i pragnienie łatwej kasy na kolejnych upatrzonych ofiarach. A wszystko w imię niby naszego bezpieczeństwa. Proszę, jak szczytne w imię.
  • ~kaloo
    (2019-11-28 09:11)
    Czy nie należałoby najpierw wypróbować AI na mniejszej ilości delikwentów np na (p)osłach i senatorach?Koszty ogromne,a skutek..Znając życie i historię Polinu,wyrzucamy kolejny raz kasę na kolejne gadżety, naturalnie licencjonowane.Gdyż chyba nikt nie wierzy,że to polski wynalazek.Taakie rzeczy to tylko w Erze jak mówił klasyk.No i jeszcze jedna wada o której nikt nie mówi.Gdzie tu element walki z komunizmem.Nawet genderu brak.
  • ~gorszy sort
    (2019-11-28 13:09)
    A buraki w zakupionych na szrocie beemwicach nadal szaleją i będą szaleć bezkarnie na szosach. Więc nie pilnujcie królików w zamkniętej klatce!
  • ~..Krystyna.z.Agencji...
    (2019-11-28 17:01)
    Milicjanci twierdza, ze przy braku inteligencji wrodzonej, moga ja zastapic inteligencja sztuczna.
  • ~QQ
    (2019-11-28 12:49)
    Kiedyś uczono by kierowca sprawdził przed jazdą..........może powinni zamienić na formę obrazkową bo może się okazać że kierowca czytać nie potrafi ale minister sprawiedliwości pozwolił .......oficjalnie....
  • ~Obywatel.
    (2019-11-28 15:06)
    Czy to nie jest tak że , policja i służby specjalne ,będą inwigilować ,kierowców i obywateli , wniosek na suwa się sam ,kontrola ,i szpiegowanie obywateli , bo taki kaprys maja rządzący , precz z inwigilowaniem obywateli i społeczeństwa to jest tak jak za Bieruta , precz z tym inwigilowaniem.!
  • ~halo 5
    (2019-11-29 13:00)
    Może najpierw niech ta sztuczna inteligencja ostrzega gdzie jest wyrwa w jezdni
  • ~Devon
    (2019-11-28 17:29)
    Też mi nowość. W Chinach od paru lat system na żywo rozpoznaje tożsamość przechodniów przekraczających jezdnię na czerwonym. I automatycznie odejmuje im punkty kredytu zaufania społecznego.
  • ~Luka
    (2019-11-29 06:42)
    Czytając komentarze rozmumiem dlaczego nasz kraj jest tak mało innowacyjny. Zhejtować, wyśmiać, pomarudzić. Z takim podejściem będziemy zawsze ciemnotą.
  • ~nie_da_sie
    (2019-11-28 15:55)
    Do wszystkich spiętych: wymieńcie tę żarówkę i przestańcie jęczeć o inwigilacji. Codziennie widzę, jak jeden z drugim drapiesz się w po jajkach i dłubiesz w nosie siedząc w aucie, a nie nazywamy tego inwigilacją.
  • ~kacper
    (2019-11-28 16:40)
    nie bez powodu Yanosik robi akcje ze światłami
  • ~kierowca
    (2019-12-01 13:02)
    Jestem starym kierowcą i za "komuny" gdy mnie zatrzymał milicjant z drogówki to poinformował mnie o braku światła a gdy teraz za "demokracji" zatrzymuje mnie policja to od razu informują mnie o wysokości mandatu zgodnego z cennikiem i ilości punktów karnych. Więc państwo poszło do przodu ale nie z podniesieniem bezpieczeństwa a tylko z represjami.
  • ~Adert
    (2019-12-04 10:01)
    Teraz, zgodnie z oracą doktorską Jakiego Patryka, koniecznie nakeży wszystkich policjantów (brunatne koszule) wysłać do kopania rowów melioracyjnych, ochrony kaczomiesiączek, malowania oałacu kultury i nauki, malowania pasów na autostradach, zamiatanie i grabienia luści w parkach i lasach. Ot, i wreszcie byłby z nich pożytek i w komisariatach powietrze byłoby świeższe i nadawałoby się na lokale dla bezdomnych.
  • ~dnc
    (2019-11-30 20:07)
    Brak swięcącej się żaroki to nie objaw niesprawnego auta. Żarówka może spalić się w momencie jazdy. Wieć to co tutaj pokazano jest li tylko taką pokazówką. Nie wnosi ona niczego do poziomu bezpieczeństwa na wyższy poziom. Za wypadki bowie mw 80% odpowiada stan techniczny rogi i poziom zabezpieczeń na niej. W drugiej kolejności błędy kierowców związane z nieprawidłową jazda. Zagapienie się, zła ocena innych uczestników i ich ruchu na drodze. Alkohol i używki. Natomiast brak świateł jest spowodowany tym, że 80% aut nie ma świateł do jazdy dziennej, a świeci zwykłymi żarówkami do jazdy nocnej, które z jakiegoś dziwnego powodu są zmuszone do ciągłej pracy. Gdyby producenci byli zmuszeni do instalowani świateł dziennych, tak jak zostali zmuszeni np do instalacji ABS, różnych DPFów czy np pasów bezpieczeństwa, to wtedy moglibyśmy zwalić wszystko na kierowców. Tymczasem producenci nie mają takich obowiązku. Więc brak świateł nie jest tutaj widocznie aż taki ważny dla poziomu bezpieczeństwa czy ekologii.
  • ~ mlkjb
    (2019-12-02 18:45)
    Nawet kilkunastoletnie samochody same informuja, ze ktoras zarowka nie dziala. Jaki sens ma Wielki Brat za milony, skoro w miare uplywu czasu prawie wszystkie samochody, nawet te najstarsze, beda wyposazone w taka funkcje, bo starsze sie wykrusza?