Koniec jazdy na światłach w dzień przez cały rok? Pismo jest już u ministra

| Aktualizacja:

Jazda na światłach mijania w dzień przez cały rok przestanie być obowiązkowa? To nie jest żart. Takiej rewolucji chcą posłowie, którzy w tej sprawie napisali do ministra infrastruktury. Powołują się na badania.

wróć do artykułu
  • ~Ferd
    (2019-08-06 09:57)
    Warto zastanowić się nad zmianą obowiązkowej gaśnicy , na obowiązkową apteczkę pierwszej pomocy .
  • ~znawca
    (2019-08-06 22:32)
    Będzie więcej potraconych i zabitych.
  • ~Flesz
    (2019-08-07 09:42)
    Włączone światła niczego nie zmieniają poza dochodami lobbystów tego zapisu wynikających ze zwiększonej sprzedaży żarówek i paliwa. Jeżeli ktoś nie jest w stanie zobaczyć auta w dzień to włączone światła nic tu nie zmienią. Niech lepiej jeździ komunikacją miejską.
  • ~lech
    (2019-08-07 09:56)
    jak najbardziej uzywać świateł ,najwyżej wycofać sie z karania za ich brak
  • ~arnold
    (2019-08-07 11:04)
    Nie popieram. Dobre ledy jak najbardziej sprawdzają się w słoneczny dzień, szczególnie kiedy samochód jedzie od strony słońca.
  • ~slaczny1949
    (2019-08-09 20:15)
    Zbliża się kampania wyborcza - kilku durni jakoś musi zaistnieć. Pomysł ich jest po prostu głupi.
  • ~alfalfa
    (2019-08-11 18:55)
    Włączałem gdy jeszcze nie były obowiązkowe, nie tylko ja, gdy byłem w trasie (to jak z segregacją śmieci - rozsądni robili to zanim pojawił się przymus). W mieście to kompletnie bez sensu a dodatkowo nieekologiczne i nieekonomiczne.
  • ~żenada
    (2019-08-13 07:16)
    od którego roku producenci montują fabrycznie światła LED, które świecą się cały czas? 2010, 2012? nie wiem. robią to ze względu na modę? nie sądzę. cieszę się, że niedługo flota się wymieni i wszyscy bd mieć zawsze chociaż LEDy, bo bezdyskusyjnie poprawiają bezpieczeństwo. podpinam się pod narzekających o niedzielnych Januszach, którzy to zaoszczędzą 0,01l/100km byle tylko nie włączyć świateł. żenada i pogarda z innych.
  • ~Kierowca
    (2019-08-14 09:57)
    Pojazdy z włączonym światłami są bardziej widoczne. Nie mówię o pseudo ledach. Plagą natomiast są Janusze w nowych pojazdach z dziennymi światłami podczas deszczu i w nocy.
  • ~Tadek
    (2019-08-14 11:21)
    Jazda tylko na swiatlach. Amen! Tylko, czy ci co jezdza na podwojnym gazie sa w stanie to zrozumiec?
  • ~kaju
    (2019-08-15 13:51)
    Światła w dzień to 50% bezpieczniejsza jazda.Kukiz powinien mieć dodatkowo światła migające. Co za palanty!
  • ~Bader
    (2019-08-17 22:54)
    światła mijania w dzień są jak najbardziej potrzebne wszystkim wielbicielom jazdy pod prąπd na autostradzie. Tu nie ma to tamto. Widać lepiej i już
  • ~uwaga jestem .osłem
    (2019-08-19 12:56)
    po co badania i analizy ja importuję żarowki i cza jeżdzić cały rok
  • ~Marek Suchecki
    (2019-08-22 11:01)
    Na szosie, jedno jezdniowej światła mijania w dzień ewidentnie ułatwiają dostrzeżenie innego pojazdu z dużej odległości, szczególnie w cieniu (droga przez las). Obowiązek całodzienny eliminuje też dylemat: już włączyć czy jeszcze nie - gdy zbliża się wieczór, lub zaczyna padać deszcz.
  • ~Tomasz
    (2019-08-24 06:39)
    Światła mijania nie są potrzebne podczas dobrej widoczności w dzień np latem,ale już w dni pochmurne jesienne gdzie szybko robi się ciemno świateł powinno się używać.No i oczywiście podczas opadów deszczu czy śniegu każdy kierowca powinien sam włączyć światła mijania, ale to już każdy kierowca o tym wie i stosuje to.Jestem za nie stosowaniem świateł mijania czy do jazdy dziennej podczas dobrej widoczności w dzień słoneczny latem, w dni pochmurne jesienne owszem jestem za włączanie świateł chociaż do jazdy dziennej.
  • ~melania
    (2019-08-24 22:05)
    światła w dzień są niepotrzebne moje zdanie to sie więcej trujemy no ichodziło aby więcejpaliwa spalić jak ktoś chce widzieć światła to patrzy na światła i widzi światła a nie samochud jesteśmy w UNI i powinno być ten sam przepis a piesi niech Przed wejściem na Pasy najpierw sie rozejżą a nie gnają jak Krowy na Pastwisko niech tak Ostrożnie przechodzą jak często przechodzą nie na pasach i będzie OKEJ
  • ~P.k