Volkswagen Samochody Użytkowe, czyli marka należąca do Grupy Volkswagen, wygrała przetarg na dostawę 391 pojazdów w zabudowie policyjnej. W efekcie jeszcze w pierwszej połowie 2019 roku do służby na polskich drogach trafi: 250 Transporterów w wersji patrolowej, 106 Crafterów przygotowanych jako tzw. małe więźniarki i 35 Caddy w wersji combi van jako samochody policyjne.

Reklama
Volkswagen

Produkowany w Poznaniu policyjny Volkswagen Caddy kryje pod maską turbobenzynowy silnik 1.4/125 KM. Jednostka współpracuje z 7-stopniową automatyczną skrzynią biegów DSG. Auto jest wyposażone w automatyczną klimatyzację, biksenonowe reflektory, tempomat oraz komplet systemów bezpieczeństwa z 6 poduszkami powietrznymi i systemem stabilizacji toru jazdy. Takich rzeczy mógłby pozazdrościć niejeden samochód osobowy.

Volkswagen

Policyjne Caddy jest przystosowane do przewozu 4 policjantów i 1 konwojowanego. Auto wyposażono w instalację łączności radiowej, radiotelefonem i – oczywiście – oznakowanie zewnętrzne wraz ze światłami uprzywilejowania w ruchu.

Volkswagen / OKAMGNIENIE

Volkswagen Crafter z zakładów we Wrześni, na zamówienie policji przygotowany jako tzw. mała 4+4-osobowa więźniarka, jest samochodem seryjnie wzmocnionym w porównaniu z "cywilną" wersją.

Volkswagen

Do standardowego wyposażenia policyjnego Craftera należą wzmocnione – akumulator (92 Ah, 520 A) i alternator (250 A) oraz elementy zawieszenia (m.in. amortyzatory i stabilizatory). Turbodiesel 2.0 TDI/177 KM współpracuje z 6-biegową przekładnią manualną.

Volkswagen