Masz takie używane auto? Rząd wprowadzi obowiązek montowania filtra DPF

| Aktualizacja:

Wszystkie nowo rejestrowane pojazdy, których specyfikacja homologacyjna przewidywała obowiązek wyposażenia w filtr DPF, będą musiały posiadać sprawny filtr – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz. Jak dodał, resort zakłada, że głównym źródłem finansowania stacji kontroli pojazdów będą opłaty za badania wykonane po terminie.

wróć do artykułu
  • ~TTT
    (2018-12-05 08:43)
    no to niech się martwią posiadacze TDI-ków sprowadzonych po 2009 roku. Nie ma jak benzyna :)
  • ~JAG
    (2018-12-05 09:31)
    Chodkiewicz to w królestwie jak i RPlitej coś znaczyło a teraz jest filtrem od smrodu guana .
  • ~moto
    (2018-12-05 11:19)
    Ach jak ja będę tęsknić za tym aromatem spalin z dizelka bez filterka
  • ~Bonaducci
    (2018-12-05 11:26)
    To ciekawe. Mam Euro 4 i miałem DPF dawno temu, który się katastrofalnie rozsypał. Z artykułu wynika, że przy Euro 4 nie muszę go mieć mimo, że fabrycznie zaczęli go wsadzać już wtedy.
  • ~za wami nie trafię
    (2018-12-05 16:06)
    W tytule macie, że to rząd za tym stoi , a w treści, że wymogi unijne...
  • ~Jery
    (2018-12-05 16:23)
    Mam VW B6 CR 300tys km z DPF, nie wiem nic o problemach z filtrem. Rury wydechowe czyste lekko szare (kolor metelu). Te czarne w środku nie mają DPF. Nie potrzeba zadnych przyrzadow Policja na drodze może śmiało zatrzymać dowod
  • ~myśliciel
    (2018-12-05 17:06)
    Tylko 2% wypadkow z powodu stanu technicznego jest w Polandii , bo gratem po prostu jeździć sie nie da, wiec, te badania to i tak na wiwat, bo kierowca sam chce mieć porządną brykę, a nie zloma.
  • ~bolek1
    (2018-12-05 18:46)
    a kiedy zapisza ze posłowie musza miec sprawny mózg ?
  • ~jarek
    (2018-12-05 18:47)
    Idiotów nie brakuje....
  • ~małorolny
    (2018-12-05 22:17)
    Co na to episkopat ? Kto na wsi będzie na mszach w kościele jak mu unieruchomią auta ? A co z traktorami ? Czy też będą musieli rolnicy montować katalizatory ? Widać,że ktoś chce aby Pis stracił wiejski elektorat .
  • ~niklowy
    (2018-12-06 14:13)
    pomysły rządzących są coraz bardziej kuriozalne.. a co z pomysłem o zniesieniu akcyzy na hybrydy? niższa cena więcej hybryd, a tu cisza.. niby rząd taki proekologiczny, a taka yaris z silnikim hybrydowym z jej spalaniem na miasto idealne. I o dpf nie musieliby się martwić
  • ~motolo