Rząd forsuje zmiany w przeglądach technicznych. "Miliardowe koszty zostaną przerzucone na kierowców i przedsiębiorców"

| Aktualizacja:

Opłaty za przegląd techniczny samochodu i nadzór nad Stacjami Kontroli Pojazdów stały się przedmiotem ostrego sporu między rządem a prowadzącymi stacje diagnostyczne. "Zmiany w prawie przypominają scenariusz rodem z epoki słusznie minionej. Sprawią, że miliardowe koszty zostaną przerzucone na kierowców i przedsiębiorców" – mówi dziennik.pl przedstawiciel jednego ze stowarzyszeń SKP.

wróć do artykułu
  • ~Jaro
    (2018-12-04 13:08)
    Koryto+ pustawe?
  • ~Żarófka
    (2018-12-04 13:11)
    Wszystkim wyborcom PiS życzę spokojnego i udanego Nowego Roku 2019. Niech wam upłynie w zdrowiu i dostatku. :)
  • ~Niki
    (2018-12-04 13:15)
    Wszystko po to by na stołki w TDT posadzić kolejnych swoich, jedynie słusznych pisiewiczów. Bez fachowych kompetencji za to w pełni oddanych linii przodujacej partii. A ciemny lud pokornie za to zapłaci.
  • ~mariusz emeryt z pleszewa
    (2018-12-04 13:29)
    Dobra zmiana ma usprawnić badania a stacje kontroli są przeciw bo ich właściciele, o czym od dawna wiadomo, są sympatykami po albo nowoczesnej, w większości to kumple Grzegorza S.
  • ~Boże patrzysz i nie grzmisz.....
    (2018-12-04 13:45)
    Ten tzw rząd próbuje poprawiać coś z czym społeczeństwo daje sobie racdę ,natomiast to co należy do domeny prawdziwego rządu załatwia tak jak z sądami . Co by tu jeszcze ********* panowie co by tu jeszcze ********* ...taki okrzyk wydał jeden z ministrów tej samej prawicowej formacji nieco lat temu wstecz .
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-12-04 13:46)
    "Zmiany mają wprowadzić na polski grunt regulacje wynikające z dyrektywy Parlamentu Europejskiego" - Już się gubię kodziarska mierzwo kiedy mamy tych dyrektyw przestrzegać.
  • ~RyTe
    (2018-12-04 13:48)
    Najwyższy czas na eliminację z polskich dróg jeżdżącego złomu zagrażającego innym użytkownikom dróg. Ciekawe jakim to cudem trafiają do ruchu jako sprawne techniczne samochody dymiące jak kominy fabryczne? Stać na łapówki to będzie stać na opłaty, proste i oczywiste. Zresztą jak kogoś nie stać na utrzymanie samochodu niech jeździ rowerem, niezależnie od partyjnych sympatii.
  • ~jan.s.
    (2018-12-04 14:00)
    z tego co wiem każdy kto otwierał działalnosć związaną z obowiązkowymi przeglądami technicznymi samochodów musiał dać łapówkę w Warszawie bez tego nikt nie otworzył takiej działalnosci teraz " warszawka" znów cos wymysliła aby znowu brać łapówki
  • ~=taka prawda
    (2018-12-04 14:01)
    Kasa po "totalnej" się wyczerpała trzeba doić suwerena, lub ciemny lud - jak kto woli. A te matoły myślały że to wszstko z Vatu - bujda na kółkach
  • ~Edek
    (2018-12-04 14:05)
    Czekam ...kiedy nastąpi koniec Zorganizowanej Grupy Przestępczej - czyt. Zwierzęcego Folwarku...pod wodzą niespełnionego nieudacznika...CANALII...
  • ~fresh
    (2018-12-04 14:08)
    UE nas dobije
  • ~to lepiej zeby placili cyklisci ? a moze piesi ?
    (2018-12-04 14:18)
    to wedlug autora tych wiesci za przeglady powinni placic piesi, czy cyklisci ? a moze ci co posiadaja hulajnogi ?
  • ~ajax
    (2018-12-04 14:44)
    PiSia dojna zmiana wyraźnie wzięła sobie na cel polskich kierowców i przedsiębiorców i postanowiła traktować ich jak dojne krowy?!
  • ~olesław
    (2018-12-04 14:44)
    czyli skok pisowców na kase
  • ~jarek
    (2018-12-04 18:03)
    Czyli kolejny MILIARDOWY NAPAD na nasze kieszenie!
  • ~Mecenas
    (2018-12-04 18:04)
    Prawda jest taka, że diagności za kasę przepuszczają każdego rzęcha, który ledwie jedzie. Wystarczy popatrzeć na ulicę jakie "auta" jeżdżą. Gdyby diagności byli uczciwi, nie byłoby problemu
  • ~jakis
    (2018-12-04 20:22)
    Ceny za badania pojazdu muszą wzrosnąć - to jedyna usługa w kraju, której cena nie zmieniła się do 14 lat.
  • ~Wadim
    (2018-12-04 21:51)
    Nowe programy dobrej zmiany - Benzyna + (w górę), Prąd + (super w górę), Przeglądy + i kolejne w drodze, ach, a w tle Koryto Super Mega + (dla pisowskiej nomenklatury).
  • ~Joanka
    (2018-12-05 12:23)
    czy THEbile komentujący tu i krytykujący rząd zwrócili uwagę, ze zmiany sa związane z obowiązkiem implementacji.....dyrektywy Komisji Europejskiej. Tak, to taka instytucja w ramach Unii Europejskiej.
  • ~RyTe
    (2018-12-05 13:02)
    I tak trzymać, szroty na złom a jak nie stać na porządne auto to na piechotę i po kłopocie, nie trzeba będzie płacić za przegląd ani dawać w łapę. Walczmy ze smogiem zaczynając od dokładnej kontroli eksponatów muzealnych jeżdżących po naszych drogach. Zaroiło się od zdezolowanego badziewia z Niemiec i nas trują. Niech zaczną się bać jadąc na przegląd.

Może zainteresować Cię też: