Mandat i punkty za przejazd prezydenckiej kolumny przed wypadkiem? Dla BOR-owców nie, ale dla kierowcy auta, z którego ich nagrano...

| Aktualizacja:

W internecie pojawiło się wideo z przejazdem kolumny BOR z prezydentem Andrzejem Dudą tuż przed głośnym wypadkiem na autostradzie A4. Kawalkada rządowych samochodów przekraczała prędkość i wyprzedzała w niedozwolonych miejscach. Dziennik.pl poprosił Komendę Główną Policji o komentarz do tego nagrania. 

wróć do artykułu
  • ~Lepszy niż policjant
    (2016-03-17 08:42)
    15 punktów karnych, debil... dziwić się, że takie tumany pracują w policji. Zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami art. 93. 3. W przypadku jednoczesnego popełnienia kilku naruszeń przez osobę, o której mowa w ust. 1, punkty im odpowiadające sumuje się. Jeżeli suma punktów odpowiadających naruszeniom przekracza 10, osoba ta otrzymuje 10 punktów.
  • ~Syriusz
    (2016-03-17 07:14)
    PISzą, że Przepisy nie dotyczą, pojazdów poruszających się w kolumnie zapewniających bezpieczeństwo osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Logicznym jest, że jak zap....ją 180 km/h i więcej, to o jakim bezpieczeństwie mowa. Poszła opona i mieli dużo szczęścia, gdyby jechali wolniej, nie szarżowali, to opona pewnie wytrzymałaby. Najlepiej zarzucić, że stara, ale nikt nie pisze o indeksie nośności i indeksie prędkości. Pewnie wielokrotnie przekraczane, zwłaszcza ten drugi. Opony nawet 6-cio letnie, nie pękają bez przyczyny, z reguły są eksploatowane niezgodnie z zaleceniami skoro pękają |||
  • ~ktoś miał czelność nagrywać na drodze
    (2016-03-16 20:40)
    i przypadkiem nagrał szarżującą kolumnę prezydencką. Jaki mieli powód aby tak pędzić z vipem na narty, takie zachowania właśnie doprowadzają do tragedii których opatrzność ostatnio nam nie szczędzi.
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2016-03-16 13:52)
    Nie wkłada się palce ,między drzwi,a futre.
  • ~zwykły ob.
    (2016-03-21 04:27)
    Państwo Prawe i Sprawiedliwe.T państwo tych lepszych,tych z PiS-u.
  • ~Emeryt oszukany przez bydło rządzące
    (2016-03-20 15:51)
    W Polsce władza zawsze była bezprawna, obojętnie czy PO, czy PiS, to samo chamstwo!
  • ~Misiek
    (2016-03-29 14:24)
    Jedyne nagranie z tej ekapady to jedyny filmowy dowód,który zapewne coś wnosi do sprawy, więc autor nagrania powinien raczej zostać nagrodzony. Ale skoro nagranie nie pasuje suwerenowi do jego wizji to trudno. Widać też na tym nagraniu,że pozostające z tyłu prezydenckiego auta pojazdy są niebezpiecznie blisko co w rozumieniu nie tylko przepisów ale również zgodnie z fizyką stanowiło poważne zagrożenie. Gdyby pojazd prezydenta nie odbił na prawo to zapewne te auta za nim staranowały by wóz prezydenta.
  • ~Misiek
    (2016-03-19 20:47)
    Prezydent skończył tę jazdę w jednym kawałku tylko dlatego,że kierowca popełnił błąd hamując co spowodowało,że auto zjechało na prawą stronę.Gdyby zatrzymało się na lewym pasie to wówczas wpadły by na nie jadące z tyłu pozostałe auta z kolumny prezydenckiej,ponieważ widać,że odstęp między autami był zbyt mały i nie dostosowany do prędkości kolumny.
  • ~MOŚKOWY
    (2016-03-21 15:18)
    MAFIA Z po ścigał nagrywających od SOWY , BANDZIORY z pisu kierowcę ,który POkazał prawdę o przestrzeganiu procedur przez ludzi z otoczenia pierwszego --chory kraj
  • ~Zenon
    (2016-03-20 21:12)
    ,,A kierowcy BOR jak i policji są specjalnie szkoleni do jazdy z dużymi prędkościami'. Tylko na szkolenie z wymiany opon olali bo mieli kaca jak świętowali ,,dobrą zmianę'
  • ~Książę Sarkazmu
    (2016-03-17 09:35)
    Tak się zamyka mordy niepokornym... Cieszę się, że policja jest tak dyspozycyjna i zawsze zauważa zło tam, gdzie jest największe. Ja bym tego kolesia od kamery zamknął na 15 lat do więzienia o zaostrzonym rygorze - byłaby nauczka dla innych cwaniaków.
  • ~poter
    (2016-03-16 18:21)
    Ludzie opamiętajcie się! Kolumna jechała na sygnałach i trzeba o tym wiedzieć!
  • ~Zbyszek ze wsi
    (2016-03-25 07:24)
    Sądząc po tresci wpisów odnoszę wrażenie, ze wielu naszym rodakom propaganda zlasowała mózg do tego stopnia, iż w procesie myślenia zaczynają brac udział genitalia...
  • ~ciekawy
    (2016-03-16 15:35)
    Jak się buduje kłamstwo,wypadek na autostradzie około 17 z minutami,nagranie z DK 5 o 15 ,20 ! To ma być tuż przed wypadkiem ? To chyba ze 200 km różnicy ,czy nie ?
  • ~figorama
    (2016-03-17 02:19)
    Powinien dostać mandat, bo raz utrudniał przejazd pojazdom na bombach dwa puscił sie za karetka ( nie cierpie takich cwaniaczków ) i utrzymywał się za nią łamiąc ewidentnie i bezczelnie przepisy. Nic nie upoważnia nikogo do prucia za pojazdem na bombach a wręcz to jest zakazane. Skoro ma bomby to ma prawo ich używać, to nie dziki zachód żeby dokonywać samosądów i drzeć japę na forach czy użył bo użył czy użył a nie powinien.
  • ~ZM
    (2016-03-25 07:28)
    W sprawnym państwie każdy powinien robić swoje. Kierowca kierować, murarz murować... I byłoby dobrze
  • ~Marek
    (2016-03-17 07:18)
    Skoro samochód był uprzywilejowanyni i jechał na sygnale, to w czym problem? Jechali jak jechali, bo takie mieli prawo. Natomiast kierowcę, który to nagrywał należy ukarać, bo jak mówi przysłowie: "Co wolno wojewodzie, to nie tobie smro...!"
  • ~Dr J.E.Baka
    (2016-03-17 01:19)
    Z drogi sledzie, wladza jedzie!
  • ~Mariusz Zieliński
    (2017-02-18 22:34)
    Konwój samochodów uprzywilejowanych może łamać przepisy ale musi zachować szczególną ostrożność jednak powstaje pytanie jaki jest powód nadmiernej szybkości i pośpiechu, czy nie można jechać normalnie spokojnie ? To jest zwyczajna arogancja władzy, co szczególnie pokazał wypadek spowodowany przez Macierewicza.
  • ~Tarantula
    (2016-12-25 10:42)
    Roztropni ludzie wiedzą że nie należy zawiadamiać nawet najbliższego policjanta o tym, że samochód stojący obok jest zaparkowany na chodniku. Policjant poprosi cię o dowód osobisty, czyli ty będziesz pierwszą osobą zapisaną w notatce służbowej. Jako osoba zgłaszająca naruszenie prawa. A jeżeli tamta osoba dostanie mandat, to się dowie, kto zakablował. I możesz mieć poważne kłopoty. Wyjdziesz na idiotę.

Może zainteresować Cię też: