Orlen i promocja na paliwo. Tyle zapłacisz na benzynę 95

Od piątku 26 kwietnia na stacjach Orlen działa majówkowa promocja na paliwa. Akcja potrwa do 5 maja 2024 roku. Na co mogą liczyć kierowcy?

Promocja na stacjach Orlen przewiduje możliwość zatankowania paliwa dwukrotnie w cenie niższej o 30 groszy od aktualnej ceny. To oznacza, że benzyna 95 może kosztować na poziomie 6,35 zł/l, a za litr diesla kierowcy zapłacą 6,39 zł.

Reklama

Benzyna 95 i olej napędowy na Orlenie tańsze nawet o 40 groszy

Z majówkowej promocji mogą skorzystać wszyscy użytkownicy programu Vitay, zarejestrowani w aplikacji Orlen Vitay lub posiadający tradycyjną plastikową kartę Vitay. Nowi klienci mogą przystąpić do promocji po zarejestrowaniu się w aplikacji. Na dodatkową zniżkę mogą liczyć użytkownicy programu Vitay, którzy posiadają również Kartę Dużej Rodziny. W tym przypadku rabat jest wyższy o 10 groszy, co oznacza zniżkę o 40 groszy na litrze.

Limit pojedynczego promocyjnego tankowania to 50 litrów, po jego przekroczeniu pozostała część tankowania będzie rozliczana po regularnej cenie. Za zakup paliwa z rabatem będzie można otrzymać paragon lub fakturę.

Reklama

Orlen obniża ceny ładowania samochodów elektrycznych

Z promocyjnej oferty w majówkę będą mogli skorzystać także kierowcy samochodów elektrycznych. Rozpocznie się ona 1 maja o północy i potrwa do 5 maja, do godz. 23.59. W tym czasie każdy użytkownik aplikacji Orlen Charge będzie mógł naładować pojazd z 10 proc. rabatem na wszystkich stacjach Orlen i punktach ładowania Energi z Grupy Orlen.

Ceny paliw na stacjach. Ile kosztuje benzyna 95?

– Promocja ogłoszona przez Orlen wymusi obniżki paliw u innych operatorów – zapowiadają w raporcie eksperci BM Reflex.

– Szansą na niższe rachunki za paliwo podczas majowego weekendu będą z pewnością promocje na stacjach. Ogłoszona przez wiodącego na rynku właściciela stacji promocja pozwoli zaoszczędzić od 30 do nawet 40 groszy na litrze benzyny i oleju napędowego i najprawdopodobniej wymusi na innych operatorach rynku podobny ruch. I chociaż z analizy cen hurtowych możemy oczekiwać obniżek cen, zwłaszcza oleju napędowego, to zdecydowanie więcej korzyści przyniosą kierowcom właśnie promocje – zauważają eksperci.

Mimo promocji paliwo i tak będzie droższe

Analitycy BM Reflex oceniają, że niezależnie od tego jak wielu operatorów ogłosi akcje promocyjne, wyjazdy podczas majówki będą droższe niż przed rokiem głównie dla posiadaczy diesli. Olej napędowy jest droższy o 30 gr/l, natomiast benzyny od 3 do 6 gr/l. Mniej o 20 gr/l płaci się w tym roku za gaz LPG. Rok temu właściciele sieci stacji również stosowali na swoich stacjach promocje dla uczestników programów lojalnościowych.

Z kolei analitycy z e-petrol.pl wyliczają, że aktualnie tankowanie benzyny 95 jest o 3 grosze droższe niż w połowie kwietnia, kiedy jej litr kosztował przeciętnie 6,62 zł. Kierowcy samochodów z silnikiem Diesla od miesiąca zatankują olej napędowy za 6,69 zł/l. Gaz LPG także tanieje o 1 grosz do ceny 2,84 zł/l.

Benzyna i diesel najdroższe w dwóch województwach, zestawienie cen

Benzyna 95 i diesel są obecnie najtańsze w województwie warmińsko-mazurskim – litr kosztuje odpowiednio 6,55 zł i 6,57 zł. Gaz LPG z ceną 2,74 zł/l jest najtańszy w województwie świętokrzyskim.

Za to kierowcy na Mazowszu nie mają powodów do radości – tu benzyna 95 i olej napędowy są najdroższe w kraju i kosztują średnio 6,75 i 6,78 zł/l (tyle samo za diesla płaci się też na Lubelszczyźnie). Województwo zachodniopomorskie wyróżnia się najwyższymi cenami gazu LPG – za litr trzeba zapłacić 2,95 zł.

Tankowanie auta - paliwo / Tomasz Sewastianowicz