Orlen obniża ceny paliw na długi majowy weekend

Orlen w piątek 26 kwietnia uruchomi majówkową promocję na paliwa. Akcja potrwa do 5 maja 2024 roku. Na co mogą liczyć kierowcy?

Promocja na stacjach Orlen przewiduje możliwość zatankowania paliwa dwukrotnie w cenie niższej o 30 groszy od aktualnej ceny. To oznacza, że benzyna 95 może kosztować na poziomie 6,35 zł/l, a za litr diesla kierowcy zapłacą 6,39 zł. Limit pojedynczego promocyjnego tankowania to 50 litrów, po jego przekroczeniu pozostała część tankowania będzie rozliczana po regularnej cenie.

Reklama

Benzyna 95 i olej napędowy na Orlenie tańsze o 30 groszy w majowy weekend

Z majówkowej promocji mogą skorzystać wszyscy użytkownicy programu Vitay, zarejestrowani w aplikacji Orlen Vitay lub posiadający tradycyjną plastikową kartę Vitay. Nowi klienci mogą przystąpić do promocji po zarejestrowaniu się w aplikacji.

Na dodatkową zniżkę mogą liczyć użytkownicy programu Vitay, którzy posiadają również Kartę Dużej Rodziny. W tym przypadku rabat jest wyższy o 10 groszy, co oznacza zniżkę o 40 groszy na litrze. Za zakup paliwa z rabatem będzie można otrzymać paragon lub fakturę.

Reklama

Orlen obniża ceny ładowania samochodów elektrycznych

Z promocyjnej oferty w majówkę będą mogli skorzystać także kierowcy samochodów elektrycznych. Rozpocznie się ona 1 maja o północy i potrwa do 5 maja, do godz. 23.59. W tym czasie każdy użytkownik aplikacji Orlen Charge będzie mógł naładować pojazd z 10 proc. rabatem na wszystkich stacjach Orlen i punktach ładowania Energi z Grupy Orlen.

Dystrybutor na stacji Paliw ORLEN / dziennik.pl / Konrad Żelazowski

Ceny paliw na stacjach. Ile kosztuje benzyna 95?

Analitycy z e-petrol.pl wyliczają, że aktualnie tankowanie benzyny 95 jest o 3 grosze droższe niż w połowie kwietnia, kiedy jej litr kosztował przeciętnie 6,62 zł. Kierowcy samochodów z silnikiem Diesla od miesiąca zatankują olej napędowy za 6,69 zł/l. Gaz LPG także tanieje o 1 grosz do ceny 2,84 zł/l.

Benzyna i diesel najdroższe w dwóch województwach, zestawienie cen

Benzyna 95 i diesel są obecnie najtańsze w województwie warmińsko-mazurskim – litr kosztuje odpowiednio 6,55 zł i 6,57 zł. Gaz LPG z ceną 2,74 zł/l jest najtańszy w województwie świętokrzyskim.

Za to kierowcy na Mazowszu nie mają powodów do radości – tu benzyna 95 i olej napędowy są najdroższe w kraju i kosztują średnio 6,75 i 6,78 zł/l (tyle samo za diesla płaci się też na Lubelszczyźnie). Województwo zachodniopomorskie wyróżnia się najwyższymi cenami gazu LPG – za litr trzeba zapłacić 2,95 zł.