Największe grzechy kierowców i pieszych? Breakdance kontra chamstwo

| Aktualizacja: Artykuł partnerski

Piesi to niemal trzecia cześć wszystkich zabitych na polskich drogach - wynika z najnowszych danych Komendy Głównej Policji, do których dotarł dziennik.pl. O najcięższych grzechach popełnianych w okolicy drogowej „zebry” rozmawialiśmy z mł. insp. Markiem Konkolewskim z KGP.

wróć do artykułu
 • ~realista
  (2015-08-27 10:23)
  Grzechy polskich kierowcow to nieprzestrzeganie przepisow, pchanie sie, czeste zmienianie pasow i czeste wyprzedzanie. Grzechy pieszych to wbieganie na droge, przechodzenie na pomraranczowym, pchanie sie przed sama maske samochodu i przede wszystkim naiwnosc ze skoro mam pierwszenstwo to moge sie pchac. Grzechy jednych i drugich to bezmyslnosc, glupota i typowa mentalosnosc idioty obecna wsrod Polakow tj zacietrzewienie i proba udowadniania kto jest wazniejszy i kto komu pokaze, a potem zostaje placz i konsekwencje. Dlatego skoro jestescie takimi kretynami wiec dobrze ze latwo mozecie stracic prawo jazdy, a mandaty powini wam podkrecic jeszcze razy trzy.
 • ~Kilometry
  (2015-08-28 20:57)
  Piesi nie giną przez Kierowców robiących tysiące kilometrów rocznie tylko przez Niedzielnych kierowców którzy wyjadą raz na ruski czas
 • ~sad
  (2015-09-02 12:59)
  Ja przepuszczam pieszych bo mam czas. (jeżdżę śmieciarka;)
 • ~winapieszych
  (2015-09-02 19:11)
  piesi gina przewaznie z wlasnej glupoty bo uwazaja sie za swiete krowy. oni maja pierwszenstwo wiec wylaza na droge i nawet nie obserwuja otoczenia czy zostali zauwazeni
 • ~valhala
  (2015-09-02 23:12)
  Hmm czyli mamy za duzo pieszych opodatkowac ich to niebeda tylechodzic i statystyki sie odrazu poprawia
 • ~pkp
  (2015-09-06 18:31)
  kierowca jadący przez wieś 100km/h to myśliwy polujący na pieszego
 • ~eródyta
  (2015-09-13 17:50)
  A ja pier.do.le pieszych. place podatki to wymagam
 • ~Kierowca, pieszy, rowerzysta.
  (2015-09-13 23:32)
  Bardzo wyważona opinia. Podkreśla obowiązki obu stron (pieszych i kierowców). Obala mit pierwszeństwa pieszych przed przejściem (jest ono tylko na przejściu, i to po ocenie sytuacji przez pieszego - wystawienie nóżki na zebrę nie jest wkroczeniem po analizie sytuacji).
  Zapamiętam sobie nazwisko pana Marka Konkolewskiego - rozsądny z niego glina.
 • ~Marko_o
  (2015-09-20 06:23)
  Stanowczo za duzo jest aut, starsi ludzie juz tego nie ogarniaja, ze wsztstkich stron zagrozenie. Kazdy Polak musi miec swoje auto, siedzenie na fotelu i krecenie kierownica to wciaz wyznacznik statusu, luksusu, standardu. Wypruwacie sie w kredytach, zeby "lepsza" kierownica krecic :) Nieraz patrze zapyziale osiedle czy dom zbudowany z tego co popadnie, palenie w piecu plastikiem bo taniej ale luksusowe auto na podworku musi byc. Taki wyjedzie na miasto i jest innym czlowiekiem, nie bedzie go jakis pieszy spowalnial. Zatrabi, przegoni i jedzie dalej. On ma dobre auto, tam nikt nie zweryfikuje czy gosc jest z wyzszych sfer. Przyznajcie ze to jest zalosne. :)