Przed nami prawdziwe święto fanów sportów motorowych. Zwłaszcza prestiżowy finał na ulicy Karowej, to pasjonujące ukoronowanie sezonu rywalizacji w Polsce.

Rajd rozpoczął się próbą na Żeraniu. Potem załogi przejadą co Cytadeli i na Bemowo, gdzie kierowcy zmierzą swoje siły podczas trzeciego odcinka specjalnego na terenie Automobilklubu Polski.

Po przewie serwisowej kierowcy wrócą na Żerań i do Cytadeli. Szósty odcinek znowu zostanie rozegrany na Bemowie. Tym razem będzie to slalom równoległy z jednoczesnym przejazdem dwóch aut.

Wreszcie po sześciu odcinkach specjalnych poznamy listę zawodników dopuszczonych do startu w kryterium Karowej. Tam emocje wystartują ok. 17.30. Gościem specjalnym będzie czterokrotny mistrz świata z lat 1996-99 - Tommi Makinen.

Bilet jednorazowy kosztuje 19 zł. Wstęp na słynną Karową kosztuje 29 zł. Jednak dla przysięgłych kibiców bardziej opłaca się karnet (39 zł). Taka wejściówka upoważnia do wstępu na wszystkie odcinki specjalne (Żerań, Bemowo, Cytadela, Karowa).

W Rajdzie Barbórka zwyciężali najlepsi polscy kierowcy, m.in. Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj, Janusz Kulig, Paweł Przybylski, Robert Herba, Marian Bublewicz. Ostatnią Barbórkę wygrał Tomasz Kuchar, Karowa należała do Hołka. Zobaczymy, kto będzie najlepszy w tym roku - zapowiada się rewelacyjnie!