Kropelka (na etanol) i Mikrus (na olej napędowy) to pojazdy zbudowane przez studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Zespół z pierwszym wehikułem wystartuje w kategorii prototypów, ale dodatkowo powalczy o nagrodę za bezpieczeństwo.

Drużyna z drugim autem zmierzy się z konkurencją w klasie UrbanConcept. Mało tego, Mikrus zamierza też zdobyć pierwsze miejsce za nowe rozwiązania techniczne.

Tryumfatorem "Shell Eco-marathon 2007" w kategorii prototypów była francuska drużyna z Lycée St. Joseph La Joliverie w Nantes, która przejechała 3039 km na jednym litrze benzyny.

Pierwsze miejsce w zawodach UrbanConcept w kategorii pojazdów wodorowych zdobyła holenderska drużyna z De Haagse Hogeschool. Ich wehikuł na jednym litrze paliwa przejechał 557 km.

Grupa DTU Roadrunners z duńskiego uniwersytetu technicznego wywalczyła Climate Friendly Award, czyli nagrodę za pojazd przyjazny środowisku. Ich wehikuł wypuszczał do atmosfery ledwie 9 g dwutlenku węgla na kilometr. Ta sama drużyna wygrała także kategorię silników spalinowych w zawodach UrbanConcept.

Tegoroczna edycja potrwa od 22 do 24 maja. 200 drużyn na torze Nogaro we Francji będzie dwoić się i troić, by na jednym litrze paliwa zajechać jak najdalej.