Więcej mandatów i wniosków o ukaranie. W 2017 wpadało 10 tys. kierowców dziennie. Wiemy, ilu straciło prawo jazdy

| Aktualizacja:

Policjanci z ruchu drogowego od początku 2017 roku wystawili niemal 3,6 mln mandatów, a za przekroczenie o 50 km/h dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym zatrzymali 30,5 tys. praw jazdy - ustalił dziennik.pl. W pierwszym przypadku liczba wzrosła, w drugim statystyki zmalały. Mundurowi znacznie częściej niż w 2016 roku kierowali też do sądu wnioski o ukaranie.

wróć do artykułu
  • ~wyborca z warszawskiejPragi
    (2017-12-28 18:21)
    To są jeszcze po POwskie systemy "łojenia" obywatela. PiS się za was weźmie POlicjanty.
  • ~ojoj
    (2017-12-28 15:19)
    bezwzglednie rabac po kieszeni idiotow za kierownica az sie bedzie kurzylo i tyle w temacie
  • ~Czort
    (2017-12-28 14:07)
    Zadziwia mnie polskie społeczeństeo, sam fakt przekraczania w aż takim stopniu prędkości już świadczy o braku pomyślunku, ale dziwie się, że mając takiego yanosika tyle osób daje sięzłapać...
  • ~PL
    (2017-12-28 15:09)
    Przekroczenie o 50 km/h to zwykły bandytyzm i tak powinien być karany. Ps. W USA na prowincji nikt nie odważy się przekroczyć dozwolonej prędkości, a dyskusja z policją może skończyć się tragicznie. Nasi rodacy, tak na wszelki wypadek jeżdżą o kilka km wolniej niż dopuszczają przepisy.
  • ~WR
    (2017-12-28 15:30)
    Frajerzy łamią przepisy i dają kasę na premie dla urzedasow ministrów i innych darmozjadow
  • ~kodruchacz
    (2017-12-28 16:32)
    powinno karać się mandatem do 500zl a nastepnie grzywna od 500zl nawet do 100000zl dla bogatych , to była by nauczka
  • ~siano
    (2017-12-28 14:51)
    Ale jak trzeba zatrzymać bandziora to jest kompromitacja na całej linii i ofiary...
  • ~zorro
    (2017-12-28 17:17)
    niestety pod tym względem bliżej nam do Rosji niż cywilizowanego świata. Niech walą mandaty ile mogą, to jest zawsze konik państw policyjnych
  • ~Athe von Loren
    (2017-12-28 14:32)
    dobra zmiana to tez 500+, 114 630 pijanych kierowcow, 2991 zabitych i 38,6 tys. osób zostało rannych na polskich drogach. Polacy walcza jak zawszy i najczesciej sami ze soba.
  • ~kodeks
    (2017-12-28 15:26)
    ..pismaki polskojęzyczny z der dziennik, nieuku, jeżeli bezrozumni kierowcy przekraczaja przepisy to brawo dla policji! czy wy z der dziennik od szwaba wydawcy chcecie płacić mandaty???
  • ~Andy Wolejko
    (2017-12-28 22:31)
    Policjanci wystawili ponad 3,6 mln mandatów, a od Lutego 2017 nie potrafią zakończyć sprawy karambolu Szydłowej w Oświęcimiu. KOMPROMITACJA CZY WAZELINIARSTWO???? Skłonny jestem twierdzić, że wynika to z kompletnej infantylności niebieskich (nie mylić z brunatnymi koszulami).
  • ~j10
    (2017-12-28 22:12)
    Cóż, państwo policyjne zarządzane przez historyka z polonistą.
  • ~kierowca
    (2017-12-28 21:11)
    Trzeba odróżnić policjanta od poborcy myta. Teraz mają takie same mundury i trudno ich odróżnić. Od nowego roku mają być wyposażeni w czytniki kart płatniczych by łupienie obywateli było mniej kłopotliwe.
  • ~Jonek
    (2017-12-28 21:38)
    Mało kto kwestionuje absurdalne ograniczenia prędkości zastosowane absolutnie na wyrost lub pozostale po robotach drogowych. A to przez nie kazdy zaklada, ze w zasadzie prawie wszedzie mozna jechac co najmniej +20kmph. To szkodliwe gdy ograniczenia sa nierealne bo gdy faktycznie czemus sluza, zostaja wtedy zignorowane.
  • ~stop
    (2017-12-28 19:19)
    Tylko w Polsce! Obrona bandytów, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h.
  • ~Bumbum
    (2017-12-28 13:19)
    olaboga, co się dzieje! nie ma wiatru, krzak się chwieje!
  • ~Hej Kulsony
    (2017-12-28 18:54)
    A dlaczego nie ścigają rowerzystów za łamanie przepisów? Za niskie mandaty? Czy trudniej takiego złapać bo nie ma tablicy rejestracyjnej?
  • ~przestępcy
    (2017-12-28 19:24)
    I co złapali tych rozbijających się o samochody przestępców?
  • ~MiesięczneNadwyżkiKończąSięDeficytemRocznym
    (2017-12-28 19:03)
    Prezes będzie się użalać, że to PO od dwóch lat tak ustawiło policję, a prawda jest taka, że prezes ma dziurę w budżecie. Deficyt pod koniec roku sięgnął kilku miliardów złotych i budżet jest na minusie, bo deficyt się liczy na koniec roku ciołki, a nie na koniec miesiąca i na tym Was kantuje prezes, że udaje, że ma nadwyżki w miesiącu.
  • ~Wicek49
    (2017-12-30 14:42)
    Owszem, nalewy karać za złamanie przepisów, w tym za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Ale karanie tez powinno być zgodne z prawem. Policja nie uwzględnia błędu pomiaru, kory wynosi +/- 3 km/godz. do 100 km/godz. i +/-3% powyżej 100 km/godz. We Francji to 5 km/godz dla radarów i fotoradarów, i 10 km/godz. dla videorejestratorów (wiem, bo płaciłem, i dostałem klarowne, doskonałą polszczyzną napisane wezwanie). Ponadto, wysyłanie quizu A=B-C-D jest nielegalne, o czym wszyscy wiedza, ale ciągle służby je wysyłają.

Może zainteresować Cię też: