• 8
  8
  Paliwa są tak intratnym biznesem, że nauczyliśmy się wyciskać benzynę niemal ze wszystkiego. Jednak alternatywne technologie mają wzięcie dopiero wtedy, gdy przytrafia się na nie polityczna koniunktura.
 • Opel Insignia Sports Tourer
  6
  8
  Napięta sytuacja geopolityczna na świecie, niższe wydobycie ropy naftowej w niektórych krajach oraz wzmocnienie sojuszu OPEC z Rosją powodują, że ropa jest najdroższa od ponad trzech lat. Trzeba się liczyć z cenami benzyny ok. 5 zł za litr - twierdzi Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Tankowanie auta
  1
  Kierowcy kolejny raz nie mają szczęścia do kosztów tankowania paliwa w czasie wielkanocnych podróży. Na europejskim rynku zauważalnie wzrosły ceny benzyny bezołowiowej oraz diesla. Powody podwyżek są jednak inne niż przed rokiem, a ich skutki prawdopodobnie również będą inne, bardziej dotkliwe - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Tankowanie auta na stacji paliw
  3
  Ministerstwo Finansów planuje ograniczenie przywozu ze Wschodu tańszego paliwa w zbiornikach samochodowych. Przygotowany przez resort projekt przewiduje, że bez należności celnych i akcyzy będzie można wwieźć do Polski w standardowym zbiorniku do 200 litrów paliwa.
 • JustDrive nie działa. Orlen odłączył aplikację
  5
  JustDrive, czyli aplikacja pozwalająca płacić za paliwo za pomocą kodu QR, miała być hitem, ale po dwóch dniach stała się bezużyteczna. Teraz jej twórcy oskarżają Orlen o złamanie umowy. A państwowy gigant paliwowy w oświadczeniu twierdzi, że "model funkcjonowania produktu był inny od uzgodnionego pomiędzy stronami".
 • Tankowanie auta
  2
  1
  Krajowy popyt może wzrosnąć w tym roku o kilka procent.
 • E-słupki pojawiają się w Płocku i Warszawie
  1
  Największy dostawca paliw rusza z budową sieci ładowarek - informuje w środę "Rzeczpospolita".
 • Tankowanie auta na stacji paliw
  1
  Sroga zima w Ameryce Północnej w połączeniu z zaburzoną podażą ropy naftowej sprawiają, że rośnie cena tego podstawowego surowca energetycznego. Również paliwa drożeją na światowych rynkach. Kierowcy w Polsce mogą jednak mówić o szczęściu, podwyżki łagodzi najsłabszy od trzech lat dolar - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Tankowanie auta na stacji paliw
  6
  W okresie przedświątecznym nie należy się spodziewać wzrostów cen na stacjach benzynowych, najbardziej prawdopodobna wydaje się stabilizacja, nawet z możliwością niewielkiego spadku - prognozują analitycy.
 • Tankowanie auta na stacji paliw
  2
  1
  Rosnące prawdopodobieństwo przedłużenia porozumienia o ograniczeniu wydobycia ropy naftowej nałożyło się na wzrost ryzyka geopolitycznego w Zatoce Perskiej. W efekcie zwiększają się ceny paliw na rynkach globalnych, co oznacza gwałtowne podwyżki kosztów tankowania dla kierowców również w Polsce - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Polskie pieniądze
  Europejska ropa Brent jest najdroższa od ponad dwóch lat, cena przekroczyła 60 dolarów za baryłkę. Spadają również globalne zapasy tego surowca, a porozumienie producentów o ograniczeniu wydobycia może zostać przedłużone na cały 2018 rok. Paliwo na stacjach też podrożeje - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Coraz więcej ubezpieczeniowych pytań o hybrydę
  11
  1
  Regułą jest, że dotychczas zakłady ubezpieczeń nie różnicowały stawek ubezpieczenia (istotnie lub w ogóle) ze względu na rodzaj paliwa czy napędu samochodu. Tym bardziej nie czynią tego wobec aut hybrydowych, dla których w większości przypadków silnik benzynowy jest podstawowym źródłem napędu, podczas gdy silnik elektryczny jest jedynie napędem wspierającym. M.in. tę kwestię poruszą goście IX edycji targów Fleet Market.