Benzyna 95, diesel i LPG drożeją od 26 lutego. Będzie cena 7 zł za litr?

Ceny benzyny, oleju napędowego oraz gazu LPG zapowiadają najnowsze raporty analityków. Jakie kwoty powitają kierowców od poniedziałku 26 lutego?

– Paliwa drożeją nieprzerwanie od ponad miesiąca i kierowcy z coraz większym niepokojem spoglądają na stacyjne pylony, obawiając się powrotu cen na poziomie 7 zł za litr diesla – zauważają analitycy e-petrol.pl. Na szczęście maleje ryzyko, że taki czarny scenariusz zrealizuje się w najbliższych dniach, bo na świecie produkty naftowe tanieją, a złotówka umacnia się w relacji do amerykańskiego dolara – zauważają analitycy e-petrol.pl. Jednak nie ma róży bez kolców. Oto szczegóły…

Reklama

Ceny paliw od ponad miesiąca idą w górę. Ile kosztuje benzyna 95 i diesel?

Krajowi producenci paliw w reakcji na sytuację na rynkach w Europie zaczęli obniżać ceny i w hurtowych notowaniach w Polsce pojawiły się pierwsze od dłuższego czasu spadki. Mimo to na rynku detalicznym ceny paliw rosły.

Benzyna 95 podrożała o 5 groszy do 6,47 zł/l. Diesel zdrożał najbardziej, bo aż o 9 groszy i kosztuje 6,72 zł/l. Tankowanie oleju napędowego ostatni raz tak drogie było w połowie listopada 2023 roku. Więcej za tankowanie płacą też kierowcy samochodów z instalacją na LPG. Autogaz podrożał o 2 grosze do ceny 2,94 zł/l.

Nowe ceny na stacjach paliw od poniedziałku 26 lutego, czyli dalsze podwyżki

Przecena na rynku hurtowym na razie nie przełoży się na obniżki na stacjach. Kierowcy mogą spodziewać się jedynie wyhamowania dynamiki wzrostów. Prognoza cen paliw od poniedziałku 26 lutego zakłada dalsze podwyżki.

W ocenie analityków benzyna 95 będzie średnio kosztować w przedziale 6,44-6,56 zł/l. Olej napędowy będzie można kupić za 6,69-6,81 zł/l. Gaz LPG to cena na poziomie 2,91-2,98 zł/l.

Paliwo Cena od 26 lutego 2024 roku
Benzyna 95 6,44-6,56 zł/l
Olej napędowy 6,69-6,81 zł/l
Gaz LPG 2,91-2,98 zł/l
Tankowanie samochodu / Tomasz Sewastianowicz