Jak poinformowała rzeczniczka świętokrzyskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Pawelec-Buras, od poniedziałku planowane jest frezowanie nawierzchni na moście. Zamknięta zostanie połowa jezdni na odcinku od strony Tarnowa. Ruch wahadłowy sterowany będzie sygnalizacją świetlną.

Reklama

Dalsze prace wykonywane będą na przemian na różnych fragmentach mostu. Zmiany organizacji ruchu obowiązywać będą do października, kolejne wprowadzone zostaną wiosną 2013 r. Prace nie będą prowadzone w okresie zimowym, wtedy też nie powinno być zmian w organizacji ruchu.

Ośmioprzęsłowy most w Szczucinie o długości ponad 400 metrów wybudowany został w latach 50. ubiegłego wieku. W ramach remontu obiektu wymienione zostaną: nawierzchnia, izolacja, a także beton w płycie pomostu. Naprawione zostaną także uszkodzenia konstrukcji mostowej.

W tym roku wyremontowany zostanie fragment mostu sięgający do czwartego przęsła od strony Tarnowa, a w roku 2013 wykonawca będzie prowadził prace na pozostałej części mostu od strony Kielc. Zakończenie remontu planowane jest latem 2013 roku.