Janusz Piechociński, guru w PSL od budowy dróg i infrastruktury, na swoim blogu zaprasza na ludową majówkę "Rodzinny piknik na A2" która odbędzie się 27 maja 2012 r. w Natolinie k/Grodziska Mazowieckiego (przy wjeździe na autostradę A2). Jak głosi wpis polityka - piknik zorganizowany z okazji Święta Ludowego. Początek festynu o 14:00.

Piechociński zdradza też program imprezy. Przewidziano występy m.in. Haliny Mlynkovej, Alicji Węgorzewskiej, Bohdana Łazuki, oraz inne liczne atrakcje, m.in. pokaz ratownictwa technicznego prowadzony przez OSP, pokazy Europejskich Służb Granicznych Frontex, pokazy wiatrakowców Xenon oraz loty pokazowe balonem, rodzinne warsztaty z Art Recyklingu prowadzone przez Stowarzyszenie Poltwór, instruktaż z pierwszej pomocy przedmedycznej, autobus do pobierania krwi, miasteczko zabaw dla dzieci, jarmark z regionalną żywnością "Poznaj Dobrą Żywność", stanowisko multimedialne parku rozrywki oraz wiele innych.

Polityk podał też link do mapki prowadzącej do miejsca imprezy - http://www.picshot.pl/public/view/full/113481

Impreza imprezą, a tym czasem przypominamy, że blokadę drogi krajowej nr 50 w rejonie Żyrardowa i kilku odcinków krajowej jedynki i czwórki zapowiadają przedsiębiorcy, którzy nie dostali zapłaty za prace na budowach autostrad A1, A2 i A4.

To dostawcy sprzętu i niezatwierdzeni podwykonawcy, których nie ma na listach zgłoszonych przez firmy COVEC, DSS i Poldim do GDDKiA, dlatego inwestor odmawia uregulowania faktur w ramach solidarnej odpowiedzialności. Założyli oni komitet protestacyjny. Blokady mają się odbyć jeszcze przed Euro 2012.