Drugie miejsce w rajdzie zajął Maciej Oleksowicz (Peugeot 207 S2000) ze stratą 2.14,5 do Kajetanowicza, a na trzeciej pozycji uplasował się Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX) - strata 2.26,0.

Bouffier jeszcze przed zakończeniem 19. Rajdu Dolnośląskiego zapewnił sobie trzeci z rzędu tytuł rajdowego mistrza Polski, gdy z powodu awarii silnika w Peugeocie 207 S2000 na drugim sobotnim odcinku specjalnym z zawodów wycofał się Tomasz Kuchar, który jako jedyny mógł jeszcze powalczyć z francuskim kierowcą.

Po zapewnieniu sobie tytułu mistrza Polski zdecydowanie zwolnił tempo jazdy na czterech ostatnich odcinkach specjalnych, aby spokojnie, bez żadnych komplikacji dojechać do mety. Przed startem do ostatniego odcinka specjalnego zajmował w rajdzie drugie miejsce, tracąc ponad dwie minuty do prowadzącego Kajetanowicza. Ale odcinka nie ukończył z powodu awarii samochodu i ostatecznie spadł w klasyfikacji generalnej rajdu na czwarte miejsce.

Drugi dzień imprezy rozgrywany był w trudnych warunkach, przy padającym deszczu. To spowodowało, że niektórzy kierowcy mieli na trasie spore problemy. Już na pierwszym sobotnim OS-ie wypadł z trasy Ukrainiec Jurij Protasow (Subaru Impreza), później wypadek miał Zbigniew Maliński (Mitsubishi Lancer).Kilku innych kierowców także nie utrzymało samochodów na drodze, na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Bouffier tytuł wywalczył po raz trzeci z rzędu. Dwa razy jako zawodnik teamu Peugeot Polska jadąc samochodem 207 S2000. W tym roku, gdy Peugeot nie przedłużył z nim kontraktu, startował w barwach prywatnego zespołu Mitsubishi Lancerem Evo IX, samochodem mniej zaawansowanym technologicznie od Peugeota 207, którym jeździli prawie wszyscy czołowi polscy kierowcy.