Reanult najwyraźniej prześladuje jakiś pech. W niecały miesiąc producent poinformował UOKiK o trzech swoich autach, które powinny stawić się w serwisie do kontroli - Twingo II (217 sztuk), Trafic II (3420 sztuk) i Koleos (883 sztuki).

Reklama

Teraz francuska marka informuje, że w samochodach Scenic II, wyprodukowanych w okresie od stycznia 2006 r. do marca 2009 r. i Kangoo II wyprodukowanych do 15 stycznia 2009 r., mogą wystąpić chwilowe przerwy w działaniu oprogramowania komputera sterującego elektrycznym wspomaganiem układu kierowniczego. Usterka może doprowadzić do zakłócenia kontroli nad pojazdem. W Polsce sprzedano 1323 egzemplarze modelu Scenic II i 2411 egzemplarzy Kangoo II (zobacz listę numerów VIN).

Polskie przedstawicielstwo Reanult zobowiązało się do listownego poinformowania właścicieli ww. modeli samochodów o zagrożeniach i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, gdzie na koszt przedsiębiorcy zostanie przeprogramowany komputer sterujący elektrycznym wspomaganiem układu kierowniczego.

>>>Masz taki samochód? To masz problem
>>>Plaga niedoróbek dręczy auta w Polsce!
>>>Lista aut, które muszą jechać do poprawki