Inne
Reklama
Inne

Renault ruszy z produkcją elektrycznej wersji dostawczego modelu Kangoo Express w zakładzie M.C.A. w Maubeuge, na północy Francji (pierwsza połowa 2011 roku). Samochód będzie produkowany na tej samej linii, co auta z silnikami spalinowymi.

>>>Zobacz, które samochody są na wagę złota

Zakład w Maubeuge od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w produkcji samochodów dostawczych - są tam produkowane: Kangoo, Kangoo Express i Kangoo be bop. Fabryka potrafi dostosować się do produkcji różnorodnych modeli - wersji krótkich, długich, przeszklonych, nieprzeszklonych, itd.

Francuzi zapowiadają, że przyszłe elektryczne Kangoo, którego zapowiedzią są koncepcyjne modele Kangoo be bop Z.E. i Kangoo Z.E. Concept, to lekki samochód dostawczy dla firm, przeznaczony głównie do eksploatacji w mieście i strefie podmiejskiej.

>>>Elektryczny Nissan dla zapracowanych

Jednak to nie koniec elektryzujących wieści od Renault. Koncern ogłosił, że w 2012 roku uruchomi we Flins produkcję nowego modelu opracowanego na bazie Zoe Z.E. Concept.

Koncern poinformował też o zamiarze wejścia do francuskiej spółki joint venture zajmującej się badaniami, produkcją i recyklingiem akumulatorów do samochodów elektrycznych.