Inne
Reklama

Samochód będzie produkowany na tej samej linii co wersje Fluence z silnikami spalinowymi. Podobnie jak w przypadku zakładu w Maubeuge, gdzie Grupa Renault będzie produkować równolegle klasyczne i elektryczne wersje Kangoo, pozwoli to na ograniczenie kosztów projektu i szybkie wprowadzenie nowego modelu do produkcji przy jednoczesnym zagwarantowaniu wysokiego poziomu jakości.

Fluence to sedan klasy średniej, który ma pomóc Renault w ekspansji na rynki całego świata. Wersja elektryczna jest przystosowana do trzech sposobów ładowania: ładowania konwencjonalnego, szybkiego ładowania oraz szybkiej wymiany akumulatorów w systemie Quickdrop. Renault rozpocznie sprzedaż Fluence Z.E. od Izraela i Danii w pierwszej połowie 2011 roku, a następnie wprowadzi go na inne rynki.

Przypominay, że Grupa Renault poinformowała już o czterech zakładach, w których będzie produkowana przyszła gama samochodów elektrycznych. Miejski samochód, którego zapowiedzią był samochód studyjny Zoe Z.E. Concept oraz elektryczne Kangoo będą produkowane we Francji (zakłady we Flins i w Maubeuge), zaś samochód opracowany na bazie Twizy Z.E. Concept będzie produkowany w Valladolid, w Hiszpanii.