Podczas spotkania premiera Holandii Jan Petera Balkenende oraz Prezesa Mitsubishi Motors Corporation (MMC) Osamu Masuko koncern MMC zgodził się wesprzeć holenderski program promocji pojazdów elektrycznych (EV).

>>>Mitsubishi i-MiEV to najlepsze auto na prąd

W czerwcu 2009 roku rząd Holandii uruchomił program dotacyjny, mający na celu zainicjowanie działań związanych z oceną realności pojazdów EV oraz powołanie do życia projektów demonstracyjnych. Przedstawiciele holenderskich władz rozpoczęli także prace nad popularyzacją pojazdów elektrycznych, jako jednego ze źródeł zrównoważonego transportu.

W planach jest również zorganizowanie specjalnej grupy o nazwie "E-Team" składającej się zarówno z członków rządu, jak i przedstawicieli sektora prywatnego, którzy podejmą powyższe wyzwania. W związku z tym rząd Holandii poprosił koncern MMC o wsparcie w realizacji projektów promujących pojazdy elektryczne.

>>>Mitsubishi na prąd elektryzuje Polaków!

Firma Mitsubishi Motors Corporation sfinalizowała już porozumienia z rządami Monako, Islandii i Hong Kongu w zakresie testów i promocji pojazdów EV. Tym samym, koncern MMC dostarczył pojazdy i MiEV do poszczególnych regionów, a obecnie wspiera działania przedstawicieli rządów związane z promocją pojazdów elektrycznych.

Pod koniec września 2009 roku Mitsubishi dostarczyło elektryczny pojazd nowej generacji i-MiEV do ambasady Holandii w Japonii. To pierwsza ambasada z siedzibą w Kraju Kwitnącej Wiśni, która znalazła się na liście klientów zainteresowanych tym modelem.