Samochody i-MiEV opuściły Japonię drogą morską sześć tygodni temu. Mitsubishi i-MiEV, jest w pełni elektrycznym samochodem miejskim i pierwszym nowoczesnym pojazdem elektrycznym o zerowej emisji spalin udostępnionym przez znanego producenta samochodów.

>>>W Polsce zatankujesz samochód prądem

Reklama

To w pełni funkcjonalny samochód - na pokładzie 4 miejsca siedzące i bagażnik. Osiąga prędkość maksymalną 130 km/h, oferuje zasięg 160 km i może być całkowicie naładowany w warunkach domowych w czasie 6 godzin. Koszt pełnego naładowania w Wielkiej Brytanii wynosi tylko 96 pensów.

Tych 25 samochodów bierze udział w jednym z rządowych projektów demonstracyjnych pojazdów o bardzo niskiej emisji związków węgla. Specjalnie wybrani kierowcy będą testować auta przez 12 miesięcy, umożliwiając dokonanie analizy właściwości jezdnych i zachowania podczas ładowania.

Pojazd i-MiEV - owoc doświadczeń firmy Mitsubishi w dziedzinie pojazdów elektrycznych i programów badawczych trwających od połowy lat 60-tych -został po raz pierwszy zaprezentowany w październiku 2006 r.

Sprzedaż rozpoczęła się w Japonii, w lipcu 2009 roku, najpierw wśród klientów flotowych, do których w kwietniu 2010 roku dołączą klienci prywatni.

Produkcja wersji europejskiej rozpocznie się w październiku 2010 roku, przed wprowadzeniem na rynek zaplanowanym na przełomie lat 2010 i 2011 roku.