Ekipa Repsol Mitsubishi Ralliart jest zdecydowanym faworytem do zdobycia trofeum w Dakarze. Japoński producent mierzy w kolejne, ósme z rzędu, a trzynaste w sumie zwycięstwo w tym forsownym rajdzie.

Reklama

Śmiałe zapowiedzi nabierają realnych kształtów po lekturze listy zgłoszonych załóg. W czterech przygotowanych według najnowszej specyfikacji modelach pajero evolution MPR13 pojadą - Sthepane Peterhansel (zwycięzca poprzedniej edycji) i pilot Jean-Paul Cottret, Luc Alphand (zdobywca najwyższego stopnia podium z 2006 roku) i Gilles Picard, Joan "Nani" Roma (Dakar 2006 ukończył na trzecim miejscu, zwyciężył w Dakarze 2004 na motocyklu) z pilotem Lucasem Cruzem i Hiroshi Matsuoka (to ostatni rajd Japończyka, który zwyciężył w Dakarze 2002), któremu trasę będzie czytać Pascal Maimon.

Pasmo zwycięstw Mitsubishi zamierza przerwać drużyna Volkswagena. Najnowszym orężem niemieckiego zespołu są cztery VW Race Touareg 2 z turbodieslami TDI. Lider ekipy to były rajdowy mistrz świata i mistrz świata 2007 w rajdach terenowych - Hiszpan Carlos Sainz.

Wyprawa po pustynny laur ruszy 5 stycznia 2008 roku. Po 16 dniach zmagań (jeden dzień na odpoczynek) 20 stycznia nad brzegiem Lac Rose w pobliżu Dakaru poznamy zwycięzcę najsłynniejszego rajdu terenowego.

My będziemy także trzymać kciuki za polskie ekipy. Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin jadą Nissanem, Łukasz Komornicki i Rafał Marton powalczą SMG Buggy. Nie można zapomnieć o motocyklistach Orlen Teamu.

Tym czasem na filmach możecie zobaczyć, jak ekipa Repsol Mitsubishi Ralliart przygotowywała swoją broń pajero evolution MPR13. Niech drży pustynia...